Alper Ateş kimdir? Kaç Yaşında, Nereli ?

08.02.2022
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Alper Ateş kimdir? Kaç Yaşında, Nereli ?

Ben bilirim sunucu Alper Ateş 1982 Samsun’da doğmuş olup Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Fakültesi mezunudur.

2001 yılında ATV ekranlarında yayınlanan ve sosyal içeriğiyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Savaş Ayem ile Team A’da muhabir olarak çalıştı.

2004’te A Team’den ayrıldı ve Best FM için haber sunucusu ve radyo muhabiri olarak çalışarak bir yıl geçirdi.

2005 yılından itibaren Show TV’nin programlama departmanında çalışmaya başlayan Alper Ateş, başta günlük nesil olmak üzere birçok Show TV yapımının editörlüğünü yapmış ve 8 yıldır 400’ün üzerinde canlı yayında muhabirlik yapmıştır.

2014’ün ilk aylarından itibaren Bloomberg HT’de tamamen yerli bir format olan, C Yapım tarafından hazırlanan Süper Bulmaca yarışmasını sunmaya başladı.

Süper Bulmaca, Türkiye’nin 59 şehrinden yaklaşık 2500 bulmaca tutkunu ile 750 bölümü geride bıraktı.

Darüşşafaka, Magazin Gazetecileri Derneği, Haliç Üniversitesi gibi birçok kurum ve cemiyetten en iyi sunucu ödülünü aldı.​

Nisan 2019’dan bu yana Tv 360 ekranlarında yayımlanan Ben Bilirim isimli programı sunmaktadır.

Darüşşafaka, Magazin Gazetecileri Derneği ve Haliç Üniversitesi gibi birçok kurum ve cemiyetten en iyi sunucu ödülünü kazanan isim olmuştur.

Alper Ateş stajyerlik hayatının Savaş Ay’ın Flash TV’de çalıştığı döneme gelmesiyle çalışma hayatı genç yaşta A Takımı programına kadar yükseldi. Okurken aynı anda da çalışan Ateş okulunu 13 senede bitirebildi. Alper Ateş o süre zarfında Best FM’de ana haber spikerliği yaptı ve Show TV’de 8 yıl çalıştı. Genelde haber, haber program ve gündüz kuşağında olduğunu söyleyen Ateş 400’ün üzerinde canlı yayın yaptığını söylüyor. Alper Ateş ilk sunuculuk deneyimini şöyle anlatıyor:

”Hazırlanırsam yanlış yapacağımı düşündüm ve hiçbir şeyin provasını yapmadım. Benden insanlarla sıcak diyalog kurmamı istediler. Evimde misafir ağırlıyormuşum gibi gibi sunuyorum.”

Alper Ateş, Saba Tümer’le bugün programında canlı yayındayken Darıca Hayvanat Bahçesi’nde yaptığı bir yayın sırasın Leyla isimli bir deveye salatalık yedirirken devenin ani bir hareketiyle yere düştü ve bir yapım genel müdürünün dikkatini çekti ve Süper Bulmaca programı için sunuculuk teklifi aldı. Alper Ateş o anları şöyle anlattı:

”Daha önce sömestr döneminde hayvanat bahçesinden yayın yapmıştık. Aslanlar, maymunlar derken eğlenceli görüntüler çıkmıştı. İkinci sezon, “Yine yap” dediler. Bu kez deveden başladık çekime. Develerin kıskanç olduklarını bilmiyordum. Deveye salatalık yediriyorum, güzel bir bağ kurmuşuz, yayın güzel akıyor. Devenin yanındaki midilliye de salatalık verince deve omzumdan ısırmak için bir hamle yaptı ve kendimi yere zor attım.”

Süper Bulmaca:

Süper Bulmaca’yla Leyla adlı deve sayesinde tanıştığını söyleyen Alper Ateş hayatını Süper Bulmaca’dan önce ve Süper Bulmaca’dan sonra olarak ikiye ayırıyor. Ateş, günde 18 saat çalıştığını ve uyku dışında bir faaliyeti olmadığını söylüyor.

Soruları Gülşah adındaki arkadaşıyla hazırlayan Alper Ateş, Süper Bulmaca’yı yarışma yerine bulmaca olarak tanımlıyor. Alper Ateş sokaktaki insanlardan ”Aa, bulmaca çözdüren çocuk” diye tepkiler aldığını söylüyor.

You cannot copy content of this page