Asuman Dabak Evli Mi, Çocuğu Var Mı? Asuman Dabak’ın Oynadığı Dizi ve Filmler? Asuman Dabak’ın Eski Eşi Ümit Birsel Kimdir?

20.05.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Asuman Dabak Evli Mi, Çocuğu Var Mı? Asuman Dabak’ın Oynadığı Dizi ve Filmler? Asuman Dabak’ın Eski Eşi Ümit Birsel Kimdir?

Asuman Dabak, 2007 senesinde çocukluk aşkı olan Avukat Ümit Birsel ile dünyaya evine girmiştir. Dabak’ın nikah şahitliğini, eski set arkadaşı Türkan Şoray yapmıştır. Çift 2014 yılında boşanmıştır ve oyuncunun Tuğberk Dabak adında bir erkek çocuğu var.

Asuman Dabak, 1 Şubat 1970 tarihinde, Akhisar’da dünyaya geldi. Eğitimini Turizm ve Otelcilik üzerine almıştır. Oyunculuk eğitimi almamış olan sanatçı buna rağmen, iyi gözlemcilik ve yorumculuk yeteneğiyle beraber tiyatrodan sonra kamera karşısına da geçmiştir. Sonrasında sinema ve dizi filmlerde rol almış ve seslendirme üzerine çalışmalar yapmıştır.Televizyonda Tatlı Hayat dizisindeki “Menekşe” rolü ile tüm Türkiye’nin sevdiği bir isim haline gelmiştir. Özel bir televizyon kanalında sunuculuk yapan oyuncu, Asuman Dabak Tiyatrosu’nu kurmuştur. Sanat hayatına Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda başlayan Asuman Dabak, ekranlarda ilk olarak Örümcek dizisindeki Emine rolüyle boy göstermiştir.2007 senesinde yakalandığı “rahim kanseri” hastalığı nedeniyle bir dizi ameliyat geçirmiştir. Hastalığı sebebiyle oyuncu “taşıyıcı anne”lik için yasal yolların açılmasını istemektedir. Ekim 2006’da profesyonel oyuncu kimliğini tiyatro yöneticiliği ile birleştiren Asuman Dabak ilk prodüksiyonunda 2007 Afife Tiyatro Ödülleri ve 7. Lions Tiyatro Ödülleri olmak üzere tiyatrosuna iki ayrı ödül kazandırmıştır. Asuman Dabak, 2014 senesinin Aralık ayında “Ezra’ adlı dizide başrol olarak Rüveyda Öksüz, Yusuf Çim, İsmail Filiz, Zeynep Koltuk, Doğukan Polat, Serkan Şenalp, Nurana Bagieva ile birlikte oynamıştır.

You cannot copy content of this page