Atilla Önder kimdir? Atilla Önder nerelidir?

22.12.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Atilla Önder kimdir? Atilla Önder nerelidir?

Atilla Önder kimdir, nerelidir?

Atilla Önder kimdir? Emniyet Genel Müdürlüğü, firari olarak aranan Atilla Önder’in İspanya’da yakalanarak Türkiye’ye getirildiğini duyurdu. Kırmızı bültenle aranan şahıs yürütülen işbirliği sayesinde yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü, “Suç Işlemek Amacıyla Örgüt Kurma”, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma”, “6136 Sayılı Ateşli Silahlar Hakkındaki Kanuna Muhalefet”, “Tehlikeli Maddeleri Izinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme” ve “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlarından firari olarak aranan Atilla Önder’in yakalandığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol-Europol Daire Başkanlığımızca. “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma-, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma”, “6136 Sayılı Ateşli Silahlar Hakkındaki Kanuna Muhalefet”, “Tehlikeli Maddeleri izinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme” ve “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlarından firari olarak aranan Atilla Önder hakkında Kırmızı Bülten çıkarılmıştı.

Daha sonra yapılan çalışmalarda söz konusu şahsın, Batı Avrupa ülkelerinde olabileceği yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine İnterpol-Europol Daire Başkanlığımız. ilgili ülkelerin Interpol Birimleriyle iletişime geçti. Kurulan etkili iletişim sayesinde Atilla Önder’in İspanya’da yakalanması sağlandı.

Önder, 22.12.2022 tarihinde Interpol-Europol Daire Başkanlığımız görevlileri tarafından İspanya’nın başkenti Madrid’de teslim alındı. Şahıs, adli makamlara sevk edilmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edilecek.

Sosyal medya ve haber kanallarında adı geçen Atilla Önder’in kim olduğu, ne suç işlediği merak edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, firari olarak aranan Atilla Önder’in İspanya’da yakalandığı ve Türk polislerince Türkiye’ye getirileceği açıklandı.

You cannot copy content of this page