Aygül Hatun kimdir? Aygül Hatun Eşi Tarihte Kimdir? Tarihte Aygül Hatun Nasıl Öldü? Aygül Hatun Öldü mü?

15.06.2022
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Aygül Hatun kimdir? Aygül Hatun Eşi Tarihte Kimdir? Tarihte Aygül Hatun Nasıl Öldü? Aygül Hatun Öldü mü?

Kuruluş Osman dizisinde Aygül Hatun’u canlandıran oyuncu Buse Arslan’ın kim olduğu ve dizideki rolü merak ediliyor. Buse Arslan Akdeniz’in hayat verdiği Kuruluş Osman Aygül Hatun Dündar Bey’in kızı olarak yer alıyor. Peki, tüm detaylarıyla Kuruluş Osman Aygül Hatun (Buse Arslan) kimdir? Aygül Hatun tarihte kimdir?

Aygül Hatun kimdir? Aygül Hatun Eşi Tarihte Kimdir? Tarihte Aygül Hatun Nasıl Öldü? Aygül Hatun Öldü mü?

Buse Arslan’ın hayat verdiği Aygül Hatun, Kuruluş Osman dizisinin sezon finali bölümünde izleyeni erkana kitleyecek. Ok ile yaralanan Aygül, Cerutay’ın kollarında yere seriliyor. Aygül Hatun’un akıbeti ise bölümün ekrana gelmesiyle netleşecek.

BUSE ARSLAN KİMDİR?

Arslan, 29 Aralık 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine ilk kez 2011 yılında konuk oyuncu olarak başladı. Adını duyurduğu proje ise “Benim Hala Umudum Var” dizisidir. 2018 yılında oynadığı dizilerden Kocaman Ailem ‘de Berrak Tezcan karakterini canlandırdı ve ardından Kuruluş: Osman’da “Aygül Hatun” karakterine hayat verdi.

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi Sinema ve Drama Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Aygül Hatun kimdir? Aygül Hatun Eşi Tarihte Kimdir? Tarihte Aygül Hatun Nasıl Öldü? Aygül Hatun Öldü mü?

Kuruluş Osman Aygün Hatun’un hayatı son bölümlerle beraber gündeme geldi. Kuruluş Osman Aygül Hatun ve karaktere hayat veren Buse Arslan Akdeniz’in hayatıyla ilgili merak edilenler. Genç yaşında pek çok projede yer alan Buse Arslan Akdeniz, tarihi dizi Kuruluş Osman’da Aygül Hatun karakterini canlandırıyor. Kocaman Ailem, Aşk Yalanı Sever, Benim Hala Umudum Var ve Yalan Dünya dizilerinde rol alan Buse Arslan Akdeniz, performansıyla da adından söz ettiriyor.

İlk sezonun sonunda çaresiz bir halde kalan Aygül Hatun, ikinci sezonda yıkılmaz bir savaşçı olarak dönüş yaptı. Aygül, Osman Bey ile evlenmek istiyor. Osman Bey’in Bala Hatun ile evlenmesinin ardından büyük hayal kırıklığı yaşayacak olan karaktere Buse Arslan Deniz hayat veriyor. Kuruluş Osman dizisinde yer alan Aygül karakteri hakkında tarihte bir bilgi bulunmuyor. Buse Arslan Akdeniz, 29 Aralık 1992’de İstanbul’da dünyaya geldi. 2016 yılından beri iş adamı Kazım Akdeniz ile evlidir. Buse Arslan, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Sonrasında, Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Oyunculuk Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Oyunculuk kariyerine ilk kez 2011 yılında “Akasya Durağı” dizisiyle başladı.

Tarihte Aygül Hatun kimdir?

Buse Arslan, 29 Aralık 1992’de İstanbul’da doğdu. Oyunculuk kariyerine ilk kez 2011 yılında Akasya Durağı dizisiyle başladı. 2018 yılında oynadığı dizilerden Kocaman Ailem ‘de Berrak Tezcan karakterini canlandırdı ve ardından Kuruluş: Osman’da “Aygül Hatun” karakterini canlandırdı.

Alişar Bey kimdir?

Tarihi kaynaklarda Kerimüddin Alişîr (Alişar Bey) hakkında şu bilgiler yer almaktadır: Kerimüddin Alişîr, Selçuklu askeri, Muzaffereddin bin Alişîr’in oğlu, Germiyanoğulları Beyliği’nin kurucusu I. Yakub Bey‘in babasıdır. Kerimüddin Alişir Selçuk ümerasındandır.

Alişar Bey kim canlandırıyor?

Alişar Bey rolünü oynayan oyuncu Saruhan Hünel kimdir? Saruhan Hünel, 7 Ocak 1970 tarihinde İstanbul, Fatih’de dünyaya geldi. Tam adı Muharrem Saruhan Hünel olan başarılı oyuncunun Anne tarafı Bağdat’tan Türkiye’ye gelen Arap, baba tarafı ise Arnavut kökenli Selanik’lidir.

Kuruluş Osman Alişar Bey kim?

ALİŞAR BEY‘İ CANLANDIRAN SARUHAN HÜNEL KİMDİR? Saruhan Hünel, 7 Ocak 1970 tarihinde İstanbul, Fatih’de dünyaya geldi. Tam adı Muharrem Saruhan Hünel olan başarılı oyuncunun Anne tarafı Bağdat’tan Türkiye’ye gelen Arap, baba tarafı ise Arnavut kökenli Selanik’lidir.

Alişar Bey nasıl ölüyor?

Alişar Bey‘in Moğollar tarafından öldürüldüğü bilinmektedir. Kerimüddin Alişir Selçuk ümerasındandır. IV. Kılıç Arslan zamanında Pervâne Muineddin Süleyman kendisine karşı koyanları II. İzzeddin Keykavus taraftarlığı ile itham ederek İlhanlılar’a birer birer katlettirmiştir.

Kayı Alp Kimdir?

Kaya Âlp (Arapça قایا الپ Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin atası; Kaya Alpoğlu Süleyman Âlp’in ise babasıdır. 12. ve 13. yüzyıl civarında yaşamıştır.

Hisar Kalesi Nerede?

Karacahisar Kalesi Nerededir? Eskişehir’in güneybatısında bulunan Karacahisar Kalesi deniz seviyesinden 1010 metre yüksekte bir plato üzerinde yaklaşık olarak 200×300 metre ölçülerinde sur ile çevrili bir alanı kaplamaktadır.

Karaca Hisar kalesini kim aldı?

Osman Bey Söğüt’e yerleştikten sonra Karacahisar tekfuru iktidarını kaybedeceğini düşünerek Osman Bey’e karşı düşmanca davrandı. Sonuçta Osman Bey tekfuru yendi ve 1288 yılında Karacahisar Kalesi‘ni fethetti.

Bilecik kim tarafından alındı?

O tarihlerde henüz Türklerin elinde olmayan ve bir Bizans kenti olan Bilecik‘in Osman Bey tarafından fethi ise 1299 yılında Belekoma kalesinin ve Yarhisar’ın fethedilmesiyle olmuştur.

You cannot copy content of this page