Ayşen Şahin kimdir, nereli? Ayşen Şahin kaç yaşında? Ayşen Şahin Evli Mi?

12.05.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ayşen Şahin kimdir, nereli? Ayşen Şahin kaç yaşında? Ayşen Şahin Evli Mi?

Ayşen Şahin kimdir, nereli? Ayşen Şahin kaç yaşında? Ayşen Şahin Evli Mi?

1997 yılında İzmir Bornova Lisesi’nden mezun olan Ayşen Şahin, lisans eğitimini ise 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Siyasal iletişim ve pazarlama iletişimi üzerine uzmanlaşan Ayşen Şahin, 2015’ten beri de Evrensel gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. Bunların yanında ”Ekşi Öyküler”, ”Mutsuz Aşk Vardır” ve ”90’lar Kitabı” gibi öyküleri bulunmaktadır. Ayrıca 2016’da çıkardığı ”Lakin İyi Yaşadık” ile ilk kitabını yayınlamış oldu. İkinci kitabı olan ”Olan Şöyle Oldu” 2019 yılında yayınlanmıştır. Gazeteci Ayşen Şahin, Mbsays İletişim Ajansı’nın da kurucu ortağıdır. Tecrübeli gazeteci Ayşen Şahin evlidir ve ilki çocuk annesidir.

1981 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1997 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi (BAL) ‘den mezun olmuştur. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Twitter hesabında kısa açıklamasında şu bilgiler mevcuttur. “BAL’97 – İÜ SBF’01 Evrensel-Bavul-Rağmen-İstasyon SGK giriş ‘97 Bağ-Kur giriş 2011”

Mbsays İletişim Ajansı kurucu ortağı olan Ayşen Şahin ikiz annesidir. Nisan ve Güney isimlerinde iki evladı vardır.

Ekşi Öyküler, 90’lar Kitabı, Mutsuz Aşk Vardır gibi kolektif kitaplarda öyküleri yayınlanmıştır. İlk sayılarından bu yana Bavul Dergi, İstasyon Dergi ve Rağmen Kitap Dizisinde, 2015 yılından itibaren ise Evrensel Gazetesi’nde ve dayanışma gerektiren farklı mecralarda yazmaya devam etmiştir.

Ayşen Şahin, İzmir Bornova Anadolu Lisesi 1997, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2001 mezunudur.

Mbsays İletişim Ajansı kurucu ortağıdır. Nisan ve Güney’in annesidir.

Ekşi Öyküler, 90’lar Kitabı, Mutsuz Aşk Vardır gibi kolektif kitaplarda öyküleri yayınlandı.

İlk sayılarından bu yana Bavul Dergi, İstasyon Dergi ve Rağmen Kitap Dizisinde, 2015’ten itibaren Evrensel Gazetesi’ nde ve dayanışma gerektiren farklı mecralarda yazmaya devam etmektedir.

2016’da yayımlanan ilk kitabı Lakin iyi Yaşadık ile Balev Beyaz Yorum Ödülü’ne layık görülmüştür.

İkinci kitabı “Olay Şöyle Oldu” 2019’da yayımlanmıştır.

Halen siyasal iletişim ve pazarlama iletişimi üzerine çalışmaktadır.

Momtalks’un ilk senesinden itibaren moderatörüdür.

You cannot copy content of this page