Batuflex Kimdir? Batuflex Gerçek İsmi Nedir? Nerelidir? Batuflex Kaç Yaşındadır?

12.12.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Batuflex Kimdir? Batuflex Gerçek İsmi Nedir? Nerelidir? Batuflex Kaç Yaşındadır?

Batuflex Kimdir? Batuflex Gerçek İsmi Nedir? Nerelidir? Batuflex Kaç Yaşındadır?

Merak ile araştırılan soruların bugün başında gelen Batuflex Kimdir? Batuflex Gerçek İsmi Nedir? Nerelidir? Batuflex Kaç Yaşındadır? sorularını sizler için yanıtlamak üzere araştırdık.

Gerçek ismi Batuhan Uzunkol.

Peki;

Batuhan Uzunkol Kimdir? Batuhan Uzunkol Nerelidir? Batuhan Uzunkol Kaç yaşında? Batuhan Uzunkol Sevgilisi var mı?

Batuhan Uzunkol ya da diğer adıyla Batuflex 1999 yılında İstanbul, Esenler’de dünyaya geldi. Türk rap sanatçısı ve söz yazarıdır.

Batuhan Uzunkol Müziğe ve ritme ilgisini küçük yaşlardan itibaren göstermiştir. Batuhan Uzunkol ilkokula başladığında ilk amatör şarkı sözlerini yazmaya başlamış, ailesinin ve çevresinin ilgisini toplamaya başlamıştır.

Küçük yaşlarda Batuhan Uzunkol bir dönem futbola merak salıp, yerel bir takımda lisanslı futbolculuk yapmıştır. Futbol kariyerinin ardından rap müzik üzerinde ilerleme kaydeden Batuhan Uzunkol, gelecekte Batuflex olacak isminin temelini henüz daha 12 yaşındayken 2011 senesinde atmaya başlamıştır.

Batuhan Uzunkol İlk amatör şarkısını ise 2011 yılında kayda almıştır.

2019 yılında Batuhan Uzunkol artık Batuflex olmuş ve ilk profesyonel kaydı olan, aynı zamanda tüm dijital platformlarda yayımlanan “Yükselmemi İstemezler” teklisiyle beraber profesyonel rap camiasına adımını atmış ve Batuflex ismini duyurmuştur.

Batuhan Uzunkol namı diğer Batuflex, 2019 “Yükselmemi İstemezler” teklisiyle sağlam bir kariyer başlangıcı yapıp, ATM, Kafa Roket, Amcalar Geldiğinde parçalarıyla beraber kitlesini kazanmış ve rap camiasında yerini sağlamlaştırmıştır.

Bu arada Batuflex ayrıca Uzi ve Lvbel C5 düetleriyle beraber rap camiasının diğer dinleyicilerine de hitap etmiştir.

Sonuç olarak Batuhan Uzunkol yani Batuflex’in 2021 yılında çıkardığı “Dalga” teklisi sadece müzik platformlarında 50 milyondan fazla dinlenmiştir.

Son olarak Batuhan Uzunkol Batuflex, 2021 Altın Kelebek En İyi Rap Sanatçısı ödülüne aday gösterilmiştir.

You cannot copy content of this page