Bizimkiler Ali teşkilat dizisinde, teşkilat yüzüğü nedir? Teşkilat nerede çekiliyor? Atılay Uluışık kim ?

27.02.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Bizimkiler Ali teşkilat dizisinde, teşkilat yüzüğü nedir? Teşkilat nerede çekiliyor? Atılay Uluışık kim ?

Atılay Uluışık, (d. 9 Mart 1977, Ankara), Türk tiyatro ve dizi oyuncusudur. İlk önce TRT 1’de daha sonra Star TV ve Show TV’de 1989-2002 yılları arasında yayımlanan “Bizimkiler” dizisi ile tanınmıştır.

1995 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur.

14 yıl süren ve 2002 yılında son bulan Bizimkiler dizisinde rol almaya başladığında 12 yaşındaydı. Ancak oyunculuk kariyeri Bizimkiler dizisiyle değil, Ali Poyrazoğlu ile TRT’de oynadığı bayram skeçlerine dayanmaktadır.

Dizi başladığı sırada Şehir Tiyatroları’nda da rol almaktaydı. Tiyatroya, dizi için istenen çocuk tarif edildiğinde Uluışık da Bizimkiler dizisinde rol almaya başladı. Atv’de yayımlanan Doksanlar dizisinde öğretmen Kemal’i canlandırmıştır.

teşkilat yüzüğü artık her yerde var.

Şu ana kadar Ankara’da çekilen en büyük prodüksiyona sahip proje olan teşkilat, Ankara’nın, Gölbaşı, Keçiören, Polatlı, Akyurt, Altındağ ve Sincan bölgelerinde çekilmektedir.

You cannot copy content of this page