Bülent Mumay kimdir?

02.03.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Bülent Mumay kimdir?

Bülent Mumay, Türk gazeteci ve dijital medya uzmanıdır.

Baba tarafından aslen Siirt’lidir. Yengeç burcudur.

1977 doğumlu gazeteci, yazar Bülent Mumay İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Mezun olduğu üniversitede yüksek lisans yapmıştır.

1997’den 2005’e kadar Hürriyet gazetesinde düzeltmenlik, haber trafiğini yönlendirme ve politika sayfaları editörlüğü görevlerinde bulundu.

Bu dönemde iki yıl ntvmsnbc haber portalında gündem editörlüğü yaptı. 2005 ve 2010 yılları arasında Hürriyet gazetesinin Avrupa ve ABD baskılarının yayın yönetmenliğini üstlendi.

Bülent mumay twitter adresi @bulentmumay kullanıcı adıdır ve 235 bin civarında takipçisi vardır. 2 Mart 2022 itibariyle.

Bülent mumay instagram adresi @bulentmumay kullanıcı adıdır ve 4 bin civarında takipçisi vardır. 2 Mart 2022 itibariyle.

2015 yılında Hürrriyet Gazetesinden ayrılmış Türkiye’de birgün, Almanya”da ise Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi ve WDR’nin internet sitesinde Turkei Unzensiert projesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

Günümüzde Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesinde dijital gazetecilik dersleri veren Bülent Mumay 2016 yılında gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında yakalama kararı ile gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmıştır.

You cannot copy content of this page