Büşra Çulha Kimdir? Mine Mutlu Kimdir ?

27.02.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Büşra Çulha Kimdir? Mine Mutlu Kimdir ?

Mine Mutlu Kimdir ?

Gerçek adı Emine Özatmaca’dır. 1966’da girdiği bir yarışmada birinci seçilerek “Türkiye Güzeli” olan Mutlu, 19 yaşındayken sinema ile tanıştı. 1967 yılında rol aldığı ilk filminden itibaren başlarda yardımcı rollerde oynayan sanatçı, daha sonra başrol oyuncusu oldu. 1974’e kadar güldürü türü filmlerde oynadı.

Ayhan Işık, Sadri Alışık, Zeki Müren, Bülent Ersoy, Ahmet Mekin gibi oyuncularla başrolleri paylaştı. 1970’li yıllarda başlayan seks filmleri akımında kısa süre yer almak zorunda kalan Mine Mutlu, sinemayı bırakarak bir süre sahneye çıkarak şarkıcılık yaptı. 1978’de Ünal Çulha’yla evlendi. Bu evlilikten dizi ve reklam oyuncusu olan Çağkan Çulha (1985) ve Büşra Çulha (1988) adlarında 2 çocuğu oldu. 1 yıldır mücadele ettiği göğüs kanserine yenik düşerek 18 Eylül 1990’da hayatını kaybetti ve Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.

Mine Mutlu’nun Kızı Büşra Çulha Kimdir?

Mine Mutlu’nun kızı Büşra Çulha, “Annemin sırları iznimiz olmadan açığa çıkarıldı, şikayetçiyim” diyerek dijital platformda yayınlanan ve başrollerinde Çağatay Ulusoy ile Selin Şekerci’nin başrollerini paylaştığı Yeşilçam dizisinden şikayetçi oldu. Büşra Çulha, dizide annesine saygısızlık yapıldığı iddiasında bulundu.

Büşra Çulha, Yeşilçam’ın güzel oyuncularından Mine Mutlu’nun iki çocuğunda birisi.

Mine Mutlu’nun 1978′de Ünal Çulha’yla evliliğinden olan Büşra Çulha 1988 yılında dünyaya gelmiştir.

Büşra’nın kendisinden 3 yaş büyük 1985 doğumlu Çağkan Çulha adında birde abisi bulunmakta.

Büşra Çulha annesini daha kendisi 2 yaşındayken kaybetmiştir. Mine Mutlu 1990 yılında sonsuzluğa yürümüştür.

Çağkan Çulha, aynı annesi gibi oyunculuk yapmaktadır.

Bir çok önemli dizi ve filmde yer almıştır.

You cannot copy content of this page