Çağla Şikel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu kim?

23.12.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Çağla Şikel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu kim?

Çağla Şikel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu kim?

Çağla Şikel oyuncu, sunucu ve mankendir. Kendisi 41 yaşındadır. 2 Ocak 1979 yılında doğmuştur. Babası Karslı bir Azeri, annesi ise Adanalıdır. Eğitim hayatına değinecek olursak Eğitim süreci İstanbul’da Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başladı. 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi almaya başladı. Ortaokul, lise ve üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamlamıştır.

Çağla Şikel 1996 yılında Odessia adlı sinema filminde rol almıştır.

1997 yılında Miss Turkey yarışmasını birinci sırada tamamladı.

Yine aynı yıl içinde Seyşeller Adası’nda yapılan Miss World 97’de dünya dördüncüsü (aynı zamanda Avrupa Güzeli) ödülünü alarak büyük sükse yaptı.

1997 yılından 2003 yılına kadar ABD, Almanya, Fransa, Rusya, Çin, Mısır, Yunanistan ve İsviçre gibi ülkelerde defilelere çıktı. Cennet Mahallesi ve Görgüsüzler adlı dizilerde oynadı. Çeşitli televizyon kanallarında başarılı şekilde yarışma ve programlar sundu.

Çağla Şikel 2002 yılında Bozok Gören ile bir aşk yaşadı, daha sonra Beyazıt Öztürk ile birlikteliği olmuştur. 4 yıl kadar Emre Altuğ ile birlikte yaşadı. Çift, 2008 yılında evlenmiş, 2015 yılında boşanmıştır. Kuzey ve Uzay adında iki oğlu vardır.

You cannot copy content of this page