Caner Eler kimdir? Kaç yaşında, nereli? Caner Eler eşi, ekşi, Caner Eler üniversitesi, Kaç dil biliyor?

19.05.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Caner Eler kimdir? Kaç yaşında, nereli? Caner Eler eşi, ekşi, Caner Eler üniversitesi, Kaç dil  biliyor?

Caner Eler kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Caner Eler Eşi, ekşi, Caner Eler Üniversitesi, Kaç dil biliyor?

1980’de Mersin’de doğdu. İstanbul’da Saint-Benoit Fransız Lisesi mezunu oldu. 2006’dan beri Eurosport Türkiye’de spiker. NTV Spor ve D-Smart’ta spiker-yorumcu olarak çalıştı.

15 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Hastalığı yense de iki koltuk değneği ona miras kaldı. Caner, o mirastan kurtulmayı kafasına koymuştu ve sonunda gerekeni yaptı: Sağ bacağından feragat etti.

Saint Benoit mezunu Eler, hastalığı nedeniyle üniversite eğitimine ara vermiş, bu arada İngilizce ve Fransızcasına İtalyanca ve İspanyolcayı eklemiş.

Caner Eler @canereler kullanıcı adı ile twitterda bulunur.

Caner Eler instagramda @canereler kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

İşte kendi ağzından hikayesi:

1980’de doğdum. Sağlıklı ve sporcu bir çocuk olarak büyüdüm. 5 yaşında babamı kaybetmeme rağmen annem ve ailem bana çok iyi baktı.

7 yaşında basketbola başladım. İTÜ’de oynuyor, Saint-Benoit Fransız Lisesi’nde okuyordum.

Akabinde 2000 yılı sonlarında sağ dizimde feci ağrılar hissetmeye başladım. Hem basketbolcu hem taze bir üniversite öğrencisiyken ve birçok hayalim varken kemik kanseri olduğumu öğrendim. Tıp dilinde Osteosarkom diyorlardı.

Hayatın ortasına düşen bir bombaydı. Ya basketbolcu ya da mühendis olacak iken kanser olmuştum. Üstelik bir doktor heyeti beni karşılarına alıp hastalığımı yüzüme söylemişlerdi.

Hayati tehlike vardı. Tedavi başlamalıydı.

Bunlar, haberi aldıktan sonra Nuri Bilge Ceylan filmlerindeki ‘yalnızlık hissiyle dolu tren istasyonunda’ tek başıma eve dönüş için beklerken, düşündükçe idrak etmekte zorlandığım şeylerdi o yaşlarda.

Sonrasında yalnız kalmadım hiç. Aile, arkadaşlar ve çevremdeki insanlar farklı biçimde sarıp sarmaladılar. O konuda şanslıydım.

You cannot copy content of this page