Chris Rock Kimdir? Chris Rock Kaç Yaşında, Nereli, Ne İş Yapıyor? Will Smith Chris Rock’a Neden Tokat Attı?

11.01.2023
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Chris Rock Kimdir? Chris Rock Kaç Yaşında, Nereli, Ne İş Yapıyor? Will Smith Chris Rock’a Neden Tokat Attı?

Peki Chris Rock kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Oscar’da Will Smith’ten tokat yiyen Chris Rock evli mi?

Chris Rock, 7 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu oılarak 7 Şubat 1965 tarihinde Andrews’ta dünyaya geldi.

94’üncü Oscar Ödül Töreni sonrası günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Ödül töreninde Chris Rock, Will Smith’in eşi ile ilgili bir şaka yaptı. Will Smith de bunun üzerine sunucuya vurdu. Yaşananların şaka mı gereçek mi olduğu merak konusu olurken Ramin Setoodeh sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yaşanan olayın gerçek olduğunu vurguladı.

Ünlü ismin hayatı, biyografisi ve kariyerine ilişkin detaylar haberimizde.

Chris Rock, 7 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak 7 Şubat 1965 tarihinde Andrews’ta doğdu. Ailesiyle birlikte Brooklyn’e giden Rock,’ın annesi işçi ve öğretmen, babası ise sürücü ve gazete dağıtıcısıydı. Chris Rock’ın babası Julius 1989 yılıunda hayatını kaybetti. Diğer kardeşleriyse Andre, Tony, Brian, Kenny, Andi ve Jordan’dır.

İlk kez 1985’te New York’ta Catch a Rising Star’da stand up’a başlayan Chris. İlk kez Eddie Murphy’yle Beverly Hills Cop Part 2 filminde rol aldı. Chris Rock ilk başarısını 1990’da yaptı, bu zaman o Saturday Night Live’ye girdi. Burada Adam Sandler, Chris Farley, David Spade gibi isimlerle arkadaş oldu. Devamında kariyerinde birçok işe imza atan Chris her geçen yılla birlikte ününü de katladı.

1996 yılının 23 Kasımında Malaak Comptonla evlenen ünlü komedyen Compton, StyleWorks’de çalışmaktaydı. Evliliğinin ardından Lola Simone ve Zahra Savannah adında iki kız babası oldu.

You cannot copy content of this page