Coşkun Sabah Kaç Kez Evlendi, Çocuğu Var Mı? Coşkun Sabah’ın Eski Eşi Ceyda Okay Kimdir?

18.05.2022
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Coşkun Sabah Kaç Kez Evlendi, Çocuğu Var Mı? Coşkun Sabah’ın Eski Eşi Ceyda Okay Kimdir?

Coşkun Sabah Kaç Kez Evlendi, Çocuğu Var Mı? Coşkun Sabah’ın Eski Eşi Ceyda Okay Kimdir?

Coşkun Sabah, 16 Ekim 1952 tarihinde Diyarbakır’da Süryani bir ailenin ikinci oğlu olarak doğmuştur. Annesinin adı Roza, babasının adı Tekin’dir.

Gülben Ergen’in de aranjörlüğünü yapan Taşkın Sabah kardeşi, keman ve ud sanatçısı olan Bülent Sabah ise abisidir.

Coşkun Sabah Çocukluğu Diyarbakır’da geçmiştir.

Coşkun SabahMüziğe 9 yaşında babasına ait olan cümbüşü kendi kendine öğrenmesiyle başladı.

Coşkun Sabah ilk okulu Diyarbakır’da lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Çok sayıda hit olmuş bestesi vardır ve 1980’li yılların sonu 1990’lı yılların başında büyük bir çıkış yakalamış olup Tsm-Pop ve Fantezi müzik arasında, kendisinin “Coşkun Sabah tarzı” olarak adlandırdığı bir tarzda müzik yapmıştır. Son yılların önemli ud virtüözlerindendir.

Coşkun Sabah’ın seksen kadar bestesi olup, bunlardan en az yirmi tanesi bir çok sanatçı tarafından seslendirilmiş ve “hit” olmuştur.

Coşkun Sabah Bestelerinin büyük çoğunluğunda söz yazarı olarak Ahmet Selçuk İlkan, İlkan San, Ali Tekintüre, Aşkın Tuna gibi söz yazarlarının imzası olmakla birlikte kendisinin sözlerini yazdığı yirmi bestesi vardır.

1997 yılında tasarladığı elektro ud ile sahne performansını artıran Sabah, elektro udunun patentini almadığı için çok pişmanlık duymaktadır.

Coşkun Sabah Elektro ud ile sahnede daha aktif olan Coşkun Sabah, artık sahneye hep bu udla çıkmaktadır.

Coşkun Sabah, 1997 yılında eski manken 1995 Türkiye 2. Güzeli Ceyda Okay ile evlendi, çiftin Roza ve Helen adını verdikleri iki kızlarının olduğu evlilik 2017 yılında sonlandı.

Ünlü şarkıcı Coşkun Sabah’ın olaylı bir şekilde ayrıldığı eski eşi Ceyda Okay ile 1997 yılında dünya evine girdi. 1995 yılında Türkiye 2. Güzeli olan Ceyda Okay, mankenlik ve modellik yapmıştı. Coşkun Sabah ile evliğinden çiftin Roza ve Helen adını verdikleri iki kızları dünyaya geldi. Çift 2017 yılında olaylı bir şekilde boşandı.

Ceyda Okay, 2016 yılında Coşkun Sabah’la boşanma aşamasındayken eşinin mesajlarını karıştırdı ve ünlü sanatçının Etiler’de bir ev tuttuğundan şüphelendi.

Tv100’ün haberine göre; Ceyda Okay, annesi Bahar Hassoy Okay’la beraber dairenin adresini tespit etti ve çilingir Süleyman Akkaya’ya dairenin kapısını açtırdı. İşte bu olay Ceyda Okay’ın yıllar sonra ceza almasına sebep oldu.

Evi aynı zamanda yakın arkadaşı olan Coşkun Sabah’tan kiralayan iş insanı Mustafa Kayışoğlu, avukatı Ferit Barut arayıcılığıyla Ceyda Okay, annesi Bahar Hassoy Okay ve çilingir Süleyman Akkaya’ya dava açtı.

Coşkun Sabah ise bu davada taraf olmamayı seçti.

‘Konut Dokunulmazlığını İhlal’ suçu nedeniyle İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, 2016’da yeterli delil oluşmadığı gerekçesiyle beraatle sonuçlansa da avukat Ferit Barut’un itirazıyla karar bozuldu.

Yerel mahkeme de karara uyunca bu kez Ceyda Okay ve annesine ‘nitelikli konut dokunulmazlığı’ suçundan 75 gün hapis cezası verildi. Hapis cezası günlüğü 20 TL’den 1500 TL para cezasına çevrildi.

Mahkeme verilen cezada hükmün açıklanmasının geri bırakılması yoluna gitmedi. Çilingir Süleyman Akkaya ise davada beraat eden isim oldu.

You cannot copy content of this page