Emir Sarıgül kimdir? Emir Sarıgül kaç yaşında?

02.03.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Emir Sarıgül kimdir? Emir Sarıgül kaç yaşında?

1981 yılında İstanbul’da doğan Sarıgül; ilk, orta ve lise öğrenimini Nişantaşı Fevziye Mektepleri Vakfı, Nişantaşı Özel Işık Lisesi’nde bitirdi.

Ardından İstanbul Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra Londra’ya giderek “American Intercontinental University”de master eğitimi yaptı.

Abdurrahman Emir Sarıgül, Mustafa Sarıgül’ün ilk eşi Hülya Köksaloğlu’ndan dünyaya gelen oğludur. Emir’e hamile olan annesine kanser teşhisi konmuş, anne buna rağmen doğumda ısrarcı olmuştur.

1981 yılında İstanbul’da doğan Emir Sarıgül 1985 yılında, henüz 3,5 – 4 yaşlarındayken kanser hastası olan annesini kaybetmiştir.

İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Emir Sarıgül, Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde mezun olmuştur. Ardından Yeditepe Üniversitesi’ni kazanmıştır.

Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü tamamlamasının ardından master eğitimi almak üzere İngiltere’ye gitmiştir.

Londra’daki American Intercontinental University’de aldığı yabancı dil eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmüş ve iş hayatına atılmıştır.

You cannot copy content of this page