Ender Balkır Kimdir? Ender Balkır’ın Eşi Sema Balkır Kimdir? Ender Balkır Evli Mi, Kaç Yaşında, Nereli, Çocuğu Var Mı?

11.05.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ender Balkır Kimdir? Ender Balkır’ın Eşi Sema Balkır Kimdir? Ender Balkır Evli Mi, Kaç Yaşında, Nereli, Çocuğu Var Mı?

Ender Balkır Kimdir? Ender Balkır’ın Eşi Sema Balkır Kimdir? Ender Balkır Evli Mi, Kaç Yaşında, Nereli, Çocuğu Var Mı?

yaşlarda bağlama çalmaya başlamıştır. Liseyi bitirdikten sonra konservatuarda okumak istemiştir fakat ailesinden destek göremeyince üniversitede matematik bölümünde okumaya karar verdi ve 1994 yılında girdiği üniversite sınavında 19 Mayıs Üniversitesi Matematik bölümünü kazandı. 2000’li yılların başında İstanbul’da matematik öğretmenliği yaptı.


Ender Balkır’ın Eşi Sema Balkır Kimdir?

Şarkıcı ve oyuncu Ender Balkır ile evli olan Sema Balkır hakkında fazla bir bilgi sahibi değil pek kimse.

Sema Balkır Çiftin bu evliliğinden iki erkek çocukları bulunmaktadır. Sema Balkır Instagram hesabından ailesine dair fotoğrafları sık sık paylaşıyor. Onun hesabına @semaeratbalkir adresinden ulaşabilirsiniz.

Sema Balkır‘ın eşi Ender Balkır 10 Şubat 1977 yılında Tunceli’de dünyaya geldi.

Söz yazarı ve oyuncu olan Balkır, çocuk yaşlarda bağlama çalmaya başlamıştır. Liseyi bitirdikten sonra konservatuarda okumak istemiştir fakat ailesinden destek göremeyince üniversitede matematik bölümünde okumaya karar verdi ve 1994 yılında girdiği üniversite sınavında 19 Mayıs Üniversitesi Matematik bölümünü kazandı. 2000’li yılların başında İstanbul’da matematik öğretmenliği yaptı.

Daha sonra öğretmenliği bırakarak tamamen müziğe yöneldi. Mekanlarda sahne almaya başladı ve aynı zamanda bir albüm hazırlığına başladı. 2006 yılının son aylarında Murat Tambay ile birlikte ilk albümü için stüdyoya girdi. Beş altı aylık sürenin ardından ilk albümünün kayıtlarını tamamladı. Ezim Ezim adını verdiği ilk albümünü Ender adıyla çıkardı. On parça bulunun albümden, albümle aynı adı taşıyan “Ezim Ezim” adlı parçaya klip çekti. İlk albümünün ardından radyo ve televizyon programlarına konuk olmaya başlamıştır. 2009 yılında yayınlanan ve çeşitli sanatçıların yer aldığı Uzun Yol Türküleri Vol. 1 adlı albümde “Yüksek Minarede Kandiller Yanar” adlı eseri seslendirmiştir.

Sema Balkır İki yıl sonra Uzun Yol Türküleri Vol. 2 albümünde “Kar mı Yağmış Şu Harputun Başına” adlı eseri Ayrıca bu dönemde Hanımın Çiftliği, Öyle Bir Geçer Zaman ki ve Dila Hanım gibi televizyon dizileri için çeşitli parçaları seslendirdi.

You cannot copy content of this page