Engin Kalafatoğlu kimdir? Neden öldü?

26.02.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Engin Kalafatoğlu kimdir? Neden öldü?

Trabzonspor’un ‘başsağlığı’ mesajında şu ifadelere yer vermişti:

“Eski Yöneticimiz ve Divan Üyemiz Engin Kalafatoğlu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Kalafatoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.” 

Engin Kalafatoğlu, Trabzonspor’un eski yönetici ve divan üyesidir. 

1953 Trabzon Ganita doğumlu Engin Kalafatoğlu, Yavuz Selim ilköğretim okulundan ve Trabzon Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yüksek öğrenimini tamamlamak için İngiltere’ye taşınmıştır.

Kalafatoğlu,1970’li yıllarda, Trabzon’da TRANSİT nakliyesinin yeniden hayat bulmasında öncü olan, Transhoron Şirketleri ‘nin sahibi Nazmi Ali Kalafatoğlu’nun oğludur.

Alaçatı Beach Resortu kurarak Alaçatıyı Alaçatı yapan ve Türkiyede Wınd Sörf sporunun yaygınlaşmasında öncü isim olarak kabul edilen Kalafatoğlu, 13 yıldır Yelken Federasyonu üyesiydi. Son bir yıldır ise Federasyonun asbaşkanlık görevini yürütmekteydi..

Kalafatoğlu ayıca 1996 yılında Mehmet Ali Yılmaz başkanlığındaki Trabzonspor yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu. 3 Temmuz şike sürecinde verdiği mücadeleyle Trabzonspor camiasında takdir gören isimlerden biri olan Engin Kalafatoğlu, Nilgün Kalafatoğlu ile evlidir bu evlilikten ikiz erkek evlat sahibidir.

Trabzonspor’dan  yapılan açıklamada eski yönetici ve divan üyesi Engin Kalafatoğlu’nun hayatını kaybettiği belirtilmişti.

You cannot copy content of this page