Erhan Güleryüz kaç yaşında? Erhan Güleryüz kimdir? Erhan Güleryüz evli mi, eşi kim?

11.05.2022
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Erhan Güleryüz kaç yaşında? Erhan Güleryüz kimdir? Erhan Güleryüz evli mi, eşi kim?

Erhan Güleryüz kaç yaşında? Erhan Güleryüz kimdir? Erhan Güleryüz evli mi, eşi kim? Erhan Güleryüz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Erhan Güleryüz Ne İş Yapıyor?

Dönemin sevilen müzik gruplarından biri olan Ayna’nın solisti Erhan Güleryüz, uzun bir dönemden sonra tekrar gündeme oturdu. Sadece müzisyenlik değil, birçok işle ilgilenen sanatçı sosyal medyayı da aktif kullanan isimlerden biri. Sanatçının hayatı hayranları tarafından oldukça merak ediliyor. Peki Erhan Güleryüz kimdir, kaç yaşında, nereli? Erhan Güleryüz ne iş yapıyor? İşte detaylar…

Tam ismi Samim Erhan Güleryüz olan müzisyen, 13 Ocak 1966 yılında İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde dünyaya geldi. Liseye kadar Büyükçekmece’de kaldı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken müzikle ilgilenmeye başladı.

Erhan Güleryüz, ilköğretim ve lise eğitimini Büyükçekmece’de okudu. Ortaokul zamanlarında davul çalarak müzik hayatına süregelen sanatçı Erhan Güleryüz, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Güleryüz, üniversitede eğitim görürken ilk rock grubunu kurdu ve ilk konserlerini vermeye başladı. Solist olarak ilk albümü ‘Güller Açtı’yı 1992 senesinde piyasaya sürdü. 1996 senesinde ‘Meçhul Müzisyen’ olarak arabesk formunda bir albüm tasarladı. Bu albümün geliriyle Cemil Özeren, Can Cenup, Alper Çakır, Ayhan Öztoplu ve Murathan Araz ile birlikte Ayna grubunun stüdyo harcamalarını ödedi.

Erhan Güleryüz’ün Ayna grubunun solist ve gitaristliğini gerçekleştirmiş oldu. Ayna grubu olarak çıkardıkları ilk albümleri “Gittiğin Yağmurla Gel” ile büyük beğeni topladılar ve Ayna grubu Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Grup” ödülünü kazanmıştır. 

Sanat hayatına ilk ustalaşmış adımını Ayna grubuyla beraber atan müzisyen Erhan Güleryüz, 2002 senesinde Rüzgar Yapım’ı oluşturdu. Güleryüz, pek fazlaca albümün yapım ve aranjmanını yapmış oldu. “Kiremit Uçuran” (2000), “Kayıkhane Durgunu” (2004) ve “Pera’da Yağmur” (2010) adlı şiir kitaplarını yayımladı. Sanatçı, 2007 senesinde radyo programlarını sunmaya başladı. Dünya Radyo’da “Ayna” adındaki programı sunan ERhan Güleryüz, 2011 senesinde TRT FM’de piyasaya sürülen “Söz-Müzik: Erhan Güleryüz” isminde programda sunuculuk yapmış oldu. 2007 senesinden itibaren birçok TRT kanalında gösterilen “Aynadan Yansıyanlar” adlı tv programında sunucu oldu. 2013 senesinde yayınlanmaya süregelen İstanbul’un ilk dijital radyosu Radyo İstanbul’un müziklerini tasarladı. 2015 senesinde yönetmenliğini, prodüktörlüğünü, senaristliğini, müzisyenliğini ve baş rolünü üstlendiği İçimde Akan Nehir adlı filmi beyaz perdelere yansıdı.

ERHAN GÜLERYÜZ SOLO ALBÜMLERİ

Güller Açtı (1992)

Garibim (1996)

Doğum Günü (2004)

Ayna Buğu-su (2005)

İçimde Akan Nehir (2015)

AYNA ALBÜMLERİ

Gittiğin Yağmurla Gel (1996)

Gittiğin Yağmurla Gel & Ceylan Remix (1997)

Dön Bak Ayna’ya (1998)

Şarkılar ve Türküler (1999)

Çayımın Şekeri (2000)

Bostancı Durağı (2002)

Denizden Geliyoruz (2004)

Nefes (2006)

Asmalı Mescit (2010)

Mavi Şarkılar (2011)

İçimde Akan Nehir (2015)

Yıl (1. Bölüm) (2017)
Öpsem Geçer mi? (2020)

You cannot copy content of this page