Erşan Kuneri Eryetiş kimdir? Can Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

16.05.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Erşan Kuneri Eryetiş kimdir? Can Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Erşan Kuneri Eryetiş kimdir? Can Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Aslen Gürün, Sivaslıdır. Can Yılmaz, ünlü komedyen Cem Yılmaz‘ın ağabeyidir. Annesi ev hanımı, babası ise elektrikli ev aletleri satan bir esnaf olan Can Yılmaz çok uzun zamandır metin yazarlığı yapmaktadır. Önemli çalışmalarından biri de Komedi Dükkanı isimli programın metin yazarlığıdır.

Can Yılmaz 8 Aralık 1968 tarihinde dünyaya İstanbul’da gelmiştir. Aslen Gürün, Sivaslıdır. Can Yılmaz, ünlü komedyen Cem Yılmaz‘ın ağabeyidir. Annesi ev hanımı, babası ise elektrikli ev aletleri satan bir esnaf olan Can Yılmaz çok uzun zamandır metin yazarlığı yapmaktadır. Önemli çalışmalarından biri de Komedi Dükkanı isimli programın metin yazarlığıdır.

Tolga Çevik’in Komedi Dükkanı’nın tüm konsepti ve metinleri Can Yılmaz tarafından yazılmıştır. Can Yılmaz dizi yazarlığı, skeç, tiyatro gibi birçok projede yazarlık yapmaktadır. Ayrıca Kafa dergisinde de yazmaktadır. Hokkabaz, Her şey Çok Güzel Olacak, GORA, AROG, Yahşi Batı gibi sinema filmlerinin Cem Yılmaz ile birlikte senaristliğini üstlenmiştir. Kamera karşısında görünmeyi çok sevmeyen Can Yılmaz, daha çok kamera arkasında olmayı tercih etmektedir. Yazarın basılmış 5 adet kitabı vardır.

You cannot copy content of this page