Gözde Kuyumcu Özköseoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Nerede? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Eşi Kim, Ayrıldı Mı? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Boyu, kilosu

12.05.2022
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Gözde Kuyumcu Özköseoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Nerede? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Eşi Kim, Ayrıldı Mı? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Boyu, kilosu

Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Nerede? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Eşi Kim, Ayrıldı Mı? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Bacak Boyu, kilosu

Lisans eğitimine 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde başlayan Gözde Kuyumcu, bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini ise 2017 yılında Küresel İlişkiler üzerine tamamlamıştır.

Meslek hayatına 2010 yılında NTV’de muhabir olarak başlayan Gözde Kuyumcu, bu görevini 2015 yılına kadar sürdürmüştür. 2014 yılında 6 ay süreyle BBC News’te editörlük Gözde Kuyumcu, ayrıca SKY Türk ve Star TV’de de muhabirlik yapmıştır.

EKO TÜRK ekranlarında yayınlanan “Yatırım Dünyası” ve “Küresel Bakış” adlı programları sunan Gözde Kuyumcu, Aralık 2019 tarihinden beri Bloomberg HT kanalında görev yapmaktadır. Kuyumcu, bu kanalda “Kapanışa Doğru” ve “Günden Kalanlar” adlı programların sunuculuğunu yapmaktadır.

Boşanmadan önce adı Gözde Kuyumcu Özköseoğlu’dur.

Gözde Kuyumcu aslen Trabzonlu’dur. İsviçre’de dünyaya gelmiştir. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde Küresel İlişkiler üzerine tamamladı. 2009 yılında medya sektörüne atıldı. SKY Türk, NTV ve STAR TV’de muhabir olarak çalıştı. Londra’da BBC Türkçe departmanında editör ve muhabirlik yaptı. Ekotürk Tv’de Yatırım Dünyası ve Küresel Bakış programlarını hazırladı ve sundu. 2019 yılının Aralık ayında Bloomberg HT kadrosuna katıldı. Kapanışa Doğru ve Günden Kalanlar programlarını sunmaktadır.

Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Bloomberg HT TV Hafta içi her gün 17.00-19.00

Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde Küresel İlişkiler üzerine tamamladı.

Gozde Kuyumcu Özköseoğlu 2009 yılında medya sektörüne atıldı.

Gozde Kuyumcu Özköseoğlu SKY Türk, NTV ve STAR TV’de muhabir olarak çalıştı. Londra’da BBC Türkçe departmanında editör ve muhabirlik yaptı.

Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Nerede? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Eşi Kim, Ayrıldı Mı? Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Bacak Boyu, kilosu

Gözde Kuyumcu Özköseoğlu Twitterda @GozdeKuyumcu kullanıcı adı ile bulunur.

Gozde Kuyumcu Özköseoğlu Bir Röportajında kendisini şu şekilde tanıtır.

-Aslen Trabzonluyum. İsviçre’de doğdum ve büyüdüm. Babam İsviçre’de makine mühendisliği okuduktan sonra orada iş hayatına başlamış, annem de dil okuluna gittiğinde tanışıp evlenmişler… Tam bir aşk hikayesi yani… Birkaç sene sonra İstanbul’a dönmüşler. Ben İstanbul’da okudum, Yeditepe İşletme, ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde Küresel Siyaset masteri yaptım. Annem inşaat mühendisi ama aynı zamanda eski bir siyasetçi. Belki de siyasete merakim ordan geliyor

İş hayatıma NTV de başladım. Televizyonculuğu NTV’deki muhabirlik yıllarımda öğrenmeye öğrenmeye başladım. İşinde usta isimlerle çalışma fırsatı yakaladım. Erdoğan Durna’nın da bende emeği çoktur, selam olsun.

NTV, STAR TV, BBC London , TRT derken kısa bir aranın ardından medyaya geri döndüm. Bizim meslekte bir kere sahaların tozunu yuttun mu? Vazgeçemezsin derler. Bu meslek bağımlılık gibidir, sürekli yeni bir şey öğrenme hevesi, son dakika heyecanı… Farklı hayatlara tanık olmak, gündemi takip etmek tam anlamiyla bağımlılık yaratır.

Şimdi Bloomberg Ht TV’de 17.00-19.00 saatleri arasında Kapanışa Doğru ve Günden Kalanlar’ı sunuyorum ayrıca Bloomberg Ht Radyo’da Mikrofonda Gözde ile 12:30-13:30 arasında hafta içi her gün yayın yapıyorum. Oldukça yoğun ve keyifli geçiyor.

You cannot copy content of this page