Güngör Bey Kimdir?

02.03.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Güngör Bey Kimdir?

Kuruluş Osman Güngör Bey Kimdir? Germiyanoğulları Beyi

Ferhat Yılmaz hayat verir dizide bu role

Selçuklu devletinin çöküş yıllarında Kütahya merkezli olarak kurulan Germiyanoğulları Harezmden Moğol saldırıları yüzünden gelen Kıpçak-Kanglı kabilesindendir.

Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş‘un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Moğol istilası sebebi ile Kütahya’ya yerleştirilen Germiyanoğulları bölgede güçlenerek sadece Moğollar ile değil Selçuklu devleti ve diğer Anadolu beylikleri ile de mücadele ettiler.

Kuruluş Osman dizisinde Germiyanoğulları beyi Güngör Bey güçlü bir rakip olacak Osman beye.

Her hafta çarşamba akşamı yayımlanan Kuruluş Osman dizisi İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva’da çekiliyor.

Germiyanoğulları hangi Türk boyundan?

Germiyan aşiretinin menşei hakkında çeşitli görüşler vardır. Bu görüşler; Oğuzlar’ın Afşar boyuna mensup bulundukları, Harezmli oldukları ya da Türkmen ve Kürtlerin konfederasyonundan oluşan bir beylik. olduğu olduğu yönündedir.

Germiyanoğulları Alman mi?

ilkokulda hepimizin germiyan-germyan-german-germany diye bir takım düşüncelerle olayı çözmesine rağmen açıklanmayan alman menşeili bir beyliktir. diğer güzel beyliklerimizin içine sinsice sızarak bir alman devleti kurma çabalarına rağmen kütahya’da bulunduklarından dolayı zamanla türkleşmişlerdir.

Ferhat Yılmaz Kimdir?

18 Aralık 1973 Samsun doğumlu olan Ferhat Yılmaz 49 yaşının içindedir.

Yılan hikayesi dizisinin Rambo Berk’i olarak tanınan Ferhat Yılmaz bir dönem BKM’de tiyatro sahnelerine çıkmıştır.

Best FM ve Radyo D programda sunan Ferhat Yılmaz son dönemde Kalk Gidelim, Doksanlar ve Sevda Kuşun Kanadında dizisinde ki performansları ile göz doldurmuştur.

You cannot copy content of this page