Hafize Gaye Erkan evli mi? Hafize Gaye Erkan eşi kim? Hafize Gaye Erkan vikipedi

09.06.2023
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Hafize Gaye Erkan evli mi? Hafize Gaye Erkan eşi kim? Hafize Gaye Erkan vikipedi

Hafize Gaye Erkan, 9 Haziran 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Merkez Bankası Başkanlığı’na atandı. Kararnameyle, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa Merkez Bankası Başkanlığı’na kadın bir başkan atandı.

Hafize Gaye Erkan evli mi? Hafize Gaye Erkan eşi kim? Hafize Gaye Erkan vikipedi Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hafize Gaye Erkan evli mi? Hafize Gaye Erkan eşi kim? Hafize Gaye Erkan vikipedi sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Hafize Gaye Erkan, 1982’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun oldu ve üniversiteye giriş sınavında 26. olarak 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandı. 2001 yılında bölümünü birincilikle tamamladı ve daha sonra Princeton Üniversitesi’ne kabul edilerek yurt dışına taşındı. Hafize Gaye Erkan, Finans Uzmanı Batur Biçer’le evlendi. Çiftin bu evlilikten bir çocuğu oldu.

Sizler için bizlerde Hafize Gaye Erkan evli mi? Hafize Gaye Erkan eşi kim? Hafize Gaye Erkan vikipedi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Eğitimine ABD’de devam eden Erkan, 2005’te Princeton Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması ve Finansal Mühendisliği alanında doktora derecesi aldı. Erkan, Harvard Business School’da yönetim bilimleri ve Stanford Üniversitesi’nde liderlik üzerine iki eğitim programını da tamamladı.

Kariyerine 2005 yılında Goldman Sachs’ta başlayan Erkan, burada görev yaptığı 9 yıl boyunca ABD’deki büyük bankalar ile sigorta şirketlerinin yönetim kurulları ve üst düzey yönetim ekiplerine bilanço yönetimi, stres testi ve sermaye planlaması, risk yönetimi, birleşme ve satın alma konularında danışmanlık hizmeti verdi.

You cannot copy content of this page