İzzet Uzyel kimdir, Nerelidir? Defne Uzyel kimdir, Dafna Uzyel kim ne iş yapar?

14.11.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
İzzet Uzyel kimdir, Nerelidir? Defne Uzyel kimdir, Dafna Uzyel kim ne iş yapar?

İzzet Uzyel kimdir, Nerelidir? Defna Uzyel kimdir, Dafna Uzyel kim ne iş yapar?

Netbilge.com adresinde İzzet Uzyel kimdir, Nerelidir? Defna Uzyel kimdir, Dafna Uzyel kim ne iş yapar? gibi sorulara yanıtlar aranmaktadır, bizlerde sizin için İzzet Uzyel kimdir, Nerelidir? Defna Uzyel kimdir, Dafna Uzyel kim ne iş yapar? sorularının yanıtlarını araştırdık.

Bir mahkeme konusu ile gündeme gelmişlerdir ve California ikinci bölge mahkmesi metninde şu bilgiler yer alır.

Dafna Uzyel ve çocukları İzzet ve Joelle Uzyel (topluca Uzyel), Kadişa’ya karşı güvenin ihlali için dilekçe verdiler ve tröstleri feshettiler. Jürisiz bir yargılamanın ardından, ilk derece mahkemesi Uzyels’e 59 milyon doların üzerinde tazminat ve karın dağıtılması, ayrıca 5 milyon dolar cezai tazminat ve 13 milyon doların üzerinde avukatlık ücreti ödenmesine karar verdi. Kadisha karara itiraz ederek, çeşitli iddialar, cezai tazminat ve avukatlık ücreti kararına itiraz etti. Uzyeller ayrıca, bazı iddialarına ilişkin tazmin reddine, bazı taleplerde ihtiyat faizinin reddine, cezai tazminata ve masraflara hükmedilmesine itiraz ederek itirazda bulunurlar.

Bu mahkeme basında yer aldıktan sonra İzzet Uzyel kimdir, Nerelidir? Defne Uzyel kimdir, Dafna Uzyel kim ne iş yapar? gibi sorulara merak edilmeye başlandı.

1980 doğumlu olan İzzet Uzyel, Rafael ve Defne Uzyel isimli Yahudi bir çiftin üç çocuğundan biridir.  Çift İsrail’den yıllar önce İsrail’den ABD’ye göç etmiş. Baba Rafael Uzyel, 1986 yılında ABD’de hayatını kaybetmiş.  Babalarının ölümünden sonra anneleri üç çocuğuna bakmak durumunda kalmış. Ailenin babalarından kalan önemli bir mirası yıllarca başka bir kadına kaptırdığı ve bu yolla milyonlarca liralık bir servetten mahrum bırakıldığı ortaya çıkmıştı.

Malum ABD mahkemelerine taşınan olayda Neil Kadisha isimli iş insanı, ailenin parasını yasa dışı yollardan edinerek zenginleşti. Aile bunu fark edince onun hakkında dava açtı. 

İşte bu olaydan dolayı merak edilen aile Türkiye’de Sefarad Yahudilerinden oldukları bilinen Yahudi kökenli bir ailedir.

ABD’de uzantıları bulunuyor.

You cannot copy content of this page