Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir?

Kuşadası Nerede, Nasıl Gidilir?

Kuşadası Ege Bölgesinde bulunan Aydın ilinin küçük bir ilçesidir. Aydın ilinin Söke ve Germencik ile İzmir ilinin Selçuk ilçesine komşu bulunmaktadır. Ege Denizine kıyısı olan Kuşadası İzmir Merkeze 90 kilometre mesafede yer almaktadır. Selçuk’a 21 kilometre Çeşmeye ise 157 kilometre mesafededir.

Kuşadası Aydın ilinin bir ilçesi olup merkezi bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle Kuşadası’na ulaşım kolay ve oldukça çeşitlidir. Kuşadası’na her dönem İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi pek çok şehirden otobüsler kalkmaktadır. Yaz mevsiminde otobüs seferleri oldukça sık olurken kış mevsiminde bu seferler biraz azalmaktadır.

Kuşadası’na uçak ile yolculuk yapacak kişilerin İzmir Adnan menderes Havalimanına ulaşım sağlaması gerekmektedir. Havalimanından sonra Kuşadası’na mesafe 65 kilometredir. Havalimanından Kuşadası’na otobüs seferleri de bulunmaktadır. Demiryolunu kullanmak isteyen yolcular ise Adnan Menderes Hava Limanından Denizli trenine binmeleri gerekmektedir. Tren ile Selçuk istasyonuna gelip buradan dolmuşlar ile Kuşadası’na geçiş yapabilirler.

Özel araçlar ile karayolu üzerinden gelecek misafirler için ise iki farklı yol bulunmaktadır. İzmir, İstanbul, Ankara rotasını kullanarak kuzey yönünden gelecek kişiler İzmir Aydın karayolu üzerinden Kuşadası yönüne devam etmeleri gerekmektedir. Ayrıca Kuşadası’na Aydın, Denizli ve Antalya yönünden gelecek kişiler de Aydın Söke yolu üzerinden Kuşadası ilçesine ulaşım sağlayabilirler.