Lucifer Michaelson Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

12.11.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Lucifer Michaelson Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Lucifer Michaelson Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Lucifer Michaelson 3 yaşında Türkiye’ye geldi. Ailesi ile yaşamaya bir türlü alışamadı. Tek başına yaşamaya başladı. Fırın’da çalışmaya başladı. Sonrasında su, simit, cd satma gibi küçük işlerde çalıştı. Dönüm noktası kadın kuaföründe çalışması ile başladı. O sırada Breakdance’a merak sardı. Müziği söyleyerek dans etmeye başladı.

Bir süre sonra dansa olan ilgisi tamamen müziğe kaydı. Tarkan, Murat BOZ gibi sanatçıların şarkılarını her gece söylüyordu. Tarkan’ın vokalinin keşfetmesiyle şan dersleri almaya başladı. Kuafördeki eski gitarı çalmaya başlaması onun sanat yolunda daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktı. Bir süre barlarda çalıştı. Barda 5 kişilik bir grup ile artık müziği ile daha çok tanınıyordu. Star Akademi yarışmasına girdi.

Yarışmadan sonra fotoğrafçı arkadaşı vasıtasıyla güzellik yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Artık Türkiye’nin en yakışıklısı bay Lucifer’dı. Reklamlar, diziler ve modellik ile tanınacaktı. Gökhan Özen, Şebnem Ferah, Ömür Gedik ve İrem Derici’nin kliplerinde oynadı.

@lucifermichaelson kullanıcı adı ile instagramda bulunur ve 1.5 Milyon takipçisi vardır.