Mahmut Alpaslan Kimdir? Nereli? Mahmut Alpaslan Kaç Yaşında? Hangi Takımlıdır?

12.06.2022
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Mahmut Alpaslan Kimdir? Nereli? Mahmut Alpaslan Kaç Yaşında? Hangi Takımlıdır?

Mahmut Alpaslan Kimdir? Nereli? Mahmut Alpaslan Kaç Yaşında?

Mahmut Alpaslan günümüzde Aykut İnce’nin hazırlayıp sunduğu A Spor ekranlarında yayınlanan Transfer Raporu isimli programda yorumcu olarak yer almaktadır.

Antrenörlük kariyerine Almanya’da başlamış Vfr-Pforzeim, KSÇ ce Stuttgart gibi takımları çalıştırmış, ardından çeşitli kulüplerde yer almış, Afrika ve Brezilya’da bulunmuştur.

1989 senesinde Türkiye’ye dönmüş ve sırası ile ülkemizde Kahramanmaraş, Edirne, Sakaryaspor ve Vanspor takımlarını çalıştırmıştır. Ardından tekrar Almanya’ya dönmüş ve Herrenberg takımında görev almıştır.

1993 senesinde tekrar Türkiye’ye dönen Mahmut Alparslan, Sakaryaspor takımını play-off’a taşımış, 1993 ve 1996 sezonlarında Galatasaray’da, 1996 ve 1997 sezonunda ise 1. Lig’de Vanspor’da görev almıştır.

1998 ve 2000 yılında Yimpaş Yozgatspor ardından Anadolu Üsküdarspor ve Zonguldakspor’u çalıştırmıştır. 2001 ve 2002 sezonunda çalıştırmış olduğu Zonguldakspor takımını 3.cü ligden 2. lige çıkaran isim olmuştur.

2008 ve 2019 sezonunda Armutlu Belediyespor’da amatör takım teknik sorumlusu olarak çalışmış devamında ise Karsspor’da görev almıştır.

Mahmut Alpaslan Kimdir? Nereli? Mahmut Alpaslan Kaç Yaşında? Hangi Takımlıdır?

Spor yorumcusu, eski teknik direktör, scout şefidir. Teknik direktörlük kariyerine Almanya’da adım atan Mahmut Alpaslan, uzun bir müddet burada Vfr-Pforzeim, KSÇ ve Stuttgart gibi takımları çalıştırdı. Öte yandan Alman Futbol Federasyonu tarafından Zimbabwe’de eğitmen olarak görevlendirildi. 1989 senesinde yurda dönüş yapan Mahmut Alpaslan, sırasıyla Kahramanmaraş, Edirne, Sakaryaspor, Vanspor’u çalıştırdı.

10 Kasım 1956 tarihinde dünyaya gelen Mahmut Alpaslan, kariyeri boyunca pek çok takım çalıştırmış ve uluslararası alanda pek çok önemli görev üstlenmiştir. Almanya’ya tekrar döndü ve burada Herrenberg takımında görev almaya başladı. Kısa süren Almanya macerasının ardından 1993 senesinde tekrar Türkiye’ye döndü ve burada Sakaryaspor’u Play-Off’lara taşıdı. Alpaslan, 1996-1997 sezonunda 1. Lig’de mücadele eden Vanspor’u çalıştırdı. 1988 ile 2000 yılları arasında Yimpaş Yozgatspor’u ardından Anadolu Üsküdarspor’u ve Karadeniz temsilcisi Zonguldakspor’u çalıştırdı. Alpaslan, 2001/2002 sezonunda Karadeniz temsilcisini 3. Lig’den 2. Lig’e çıkarmayı başardı.

Bir süre teknik direktörlüğe ara verdikten sonra 2008 yılında Armutlu Belediyespor ile anlaştı ve burada amatör takım teknik sorumlusu olarak görev yaptı. Alpaslan son olarak Karsspor’u çalıştırdı. Ancak bu görevi kısa sürdü ve ardından Galatasaray’da Scout Şefi olarak görev aldı. Mahmut Alpaslan şu an hiçbir takımda aktif görevde olmayıp A Spor’da yorumculuk yapmaktadır.

You cannot copy content of this page