Manolya Demirören kimdir, kaç yaşında? Manolya Demirören kiminle evli?

22.04.2022
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Manolya Demirören kimdir, kaç yaşında? Manolya Demirören kiminle evli?

Manolya Demirören kimdir, kaç yaşında? Manolya Demirören kiminle evli?

İş adamı Bilgin Demirören ve eşi Meltem Demirören‘in kızları Manolya Demirören ile Ata – Melek Tekin’in oğulları Deniz Tekin Çırağan Sarayı’nda yapılan görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdiler.

Manolya Demirören Tekin, 1984 İngiltere doğumlu olup, Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Mezunudur.

Manolya Demirören AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve İBB Meclis Üyesi görevi bulunan ve AK Parti İl STK Platformu üyeliği yapan Tekin, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcılığı ve Sosyal İşler Birim Başkanlığı görevini yürüttü.

Manolya Demirören Dernek Vakıf ve Yetiştirme Yurtları, çocuk yuvalarında çalışmalarda bulundu.

Manolya Demirören Türk Kalp Vakfı, Bemev Vakfı, Yetkim Derneği, Büyük Kulüp ve Galatasaray Kulübü üyesidir. 4 yıldır Yetkim Derneğiyle yetiştirme yurtları, çocuk yuvaları ve sosyal sorumluluk projelerinde beraber çalışmaktadır.

Demirören Şirketler Grubu Parsat Piston A.Ş. Yönetim kurulu üyesi Manolya Demirören, Azim Petrol Tic. San. A.Ş ortaklarından ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. Sokak hayvanlarına destek amaçlı gönüllü çalışan gruplarla çalışmalar yapmıştır.

Manolya Demirören Evli bir kız çocuğu annesidir.

1984 yılında İngiltere’de doğdu. Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Bahçeşehir Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu kapsamında, Almanya, İtalya ve ABD’de yurtdışı saha programlarına katıldı. 2010 yılında AK Parti İl Başkanlığı STK Platform Üyeliği’nin ardından, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Sosyal işler birim Başkanlığı, 2014-2019 yılları arasında Beykoz Belediyesi meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

    2014-2016 Beykoz Meclis Birinci Başkanvekilliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Divan Kâtipliği, İBB Kadın ve Aile, Çocuk Komisyon Başkanvekilliği, 2016-2017 ve 2019-2020 AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yerel Yönetimler birim başkanlığını yürüttü. 2017 yılında Beykoz Belediye Başkan yardımcılığı görevini iki yıl boyunca sürdürdü. 2021’de AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Ekonomi İşler Birim Başkanlığı görevine devam etmektedir. 2019-2023 dönemi Beykoz IBB meclis üyesi ve Beykoz Belediye Başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Galatasaray Spor Kulübü, Yetkim Derneği, Büyük Kulüp üyesidir. YETKİM derneğiyle Yetiştirme Yurdunda kalan ve ayrılan çocuklarla ilgili projelerde çalıştı. Hayvan sever gönüllülerin projelerinde katkı sunarak birlikte çalışmalar yaptı. 2 kız çocuk annesidir.

You cannot copy content of this page