Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali?

31.05.2023
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali?

Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

01 Ocak 1948 doğumlu Mualla Omay, Türkan Şoray’a benzerliği nedeni ile yapımcıların dikkatini çekmiş ve Yeşilçam’da kendisine bu yanıyla yer bulmuş onlarca oyuncudan bir tanesidir. 1963 yılında baş rollerini Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun’un oynadıkları “Genç Kızlar” filmiyle oyunculuğa başlayan Omay, 1986 yılına kadar on dokuz filmde rol almıştır. 1986 yılında “Lotto Kralı” adlı video filmiyle sanat hayatına veda etmiştir.

Bir Takım film furyasına katılan oyuncular arasında da yer alan sanatçı, 1980 sonrasında bir iki filmde başrol oynadıktan sonra oyunculuğu bırakmıştır. Yıldıray Çınar ile Zaloğlu Rüstem Ve Kardeş Kurşunu İsimli 2 Sinema Filmde Rol Aldı.

Sizler için bizlerde Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page