Muazzez Ersoy Kaç Kez Evlendi? Muazzez Ersoy’un Oğlu Ender Diril’in Babası Kimdir? Muazzez Ersoy Kaç Yaşında, Nereli, Gerçek Adı Ne?

18.05.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Muazzez Ersoy Kaç Kez Evlendi? Muazzez  Ersoy’un Oğlu Ender Diril’in Babası Kimdir? Muazzez Ersoy Kaç Yaşında,  Nereli, Gerçek Adı Ne?

Muazzez Ersoy Kaç Kez Evlendi? Muazzez Ersoy’un Oğlu Ender Diril’in Babası Kimdir? Muazzez Ersoy Kaç Yaşında, Nereli, Gerçek Adı Ne?

Muazzez Ersoy, 9 Ağustos 1958 tarihinde Edirne’de hayata gözlerini açtı. Gerçek adı Hatice Yıldız Levent olan sanatçın 33. Türkiye Hükûmeti’nde Kültür Bakanlığı’nın tavsiyesiyle verilmeye başlanan Devlet Sanatçısı unvanına 1998’de layık görüldü. Ersoy seslendirdiği nostaljik şarkılardaki başarısından dolayı “Nostalji Kraliçesi” olarak da bilinir. Sanatçı 2006 yılında Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü’nün “iyi niyet elçisi” seçilmiştir.

Kariyerinde ilk olarak 1982 yılında İstanbul Pembe Köşk Gazinosu’nda assolist olarak sahneye çıktı. Bu arada 1985 yılında TRT Ankara Radyosu’nun açmış olduğu sınava katıldı ancak kazanamadı. 1989 yılında TRT Ankara Radyosu şeflerinden Cahit Ünyaylar’la çalışmaya başladı. Ersoy, 1990 yılında TRT’ye gönderdiği, yorumu kendine ait olan altı eserle denetimden geçti ve ekranlardan da dinleyicilerine seslenmeye başladı.

Muazzez Ersoy, ilk olarak Seven Olmaz ki adlı albümüyle dinleyicileriyle buluştu. Ardından ikinci albümü Herşeyim Sensin’i piyasaya sürdü. Daha sonra Raks Müzik ile anlaşarak Sizi Seviyorum adlı çalışmasıyla büyük başarı kazandı. Bu albümde Selçuk Tekay ve Ali İhsan Kısaç gibi sanatçılarla çalıştı.

Muazzez Ersoy Kaç Kez Evlendi?

Özel hayatını gözlerden ve kameralardan uzak yaşayan Muazzez Ersoy, iki kez evlendi. İlk evliliğini 1974 yılında daha 16 yaşında yaptı ve bu evliliği 2 yıl sürdü. İlk evliliğinde Ender adında bir oğlu dünyaya geldi. İkinci evliliği ise İsmet Özhan yaptı çiftin beraberliği sadece 4 ay gibi kısa bir zaman sürdü.

You cannot copy content of this page