Nasuhi Güngör Kimdir, Nerelidir? Kaç yaşında?

11.09.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Nasuhi Güngör Kimdir, Nerelidir? Kaç yaşında?

Nasuhi Güngör Kimdir, Nerelidir? Kaç yaşında?

Gazeteci ve yazar olan Nasuhi Göngör uzun bir süre Habertürk ekranlarında yorumculuk yapmıştır. 1968 yılında Kırşehir’in Mucur ilçesinde dünyaya geldi. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlayan Güngör, 1986 yılında uzun süre Zaman gazetesinde muhabir, çeşitli gazete ve dergilerde editör olarak çalıştı.

1995’ten itibaren yedi yıl boyunca Yeni Şafak gazetesinde haber müdürlüğü, köşe yazarlığı ve muhabirlik yaptı. Daha sonra çalışmalarını TRT Haber Dairesi başkanı olarak sürdürdü. 2016 yılında bu görevinden ayrılarak Star gazetesinde köşe yazıları yazdı. 22 Nisan 2016 tarihinde yazılarına son verdi.

968 yılında Kırşehir’in Mucur ilçesinde dünyaya gelen Nasuhi Güngör, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar birçok gazete ve kurumda haber müdürü, muhabir ve köşe yazarı olarak görev yapmıştır. Milli Gazete ve Gerçek Hayat Dergisi gibi kurumlarda yazılar yazan Nasuhi Güngör, 2009 yerel seçimlerine kadar Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz’ın danışmanlığında görev alan ve Yılmaz’ın seçim kampanyasını yöneten Nasuhi Güngör, ayrıca Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır.

Nasuhi Güngör ayrıca Habertürk, CNN Türk gibi kanallarda da yorumculuk yapmaktadır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan Nasuhi Güngör, 1986 yılından itibaren Zaman gazetesi bünyesinde muhabir ve farklı gazete, dergilerde editör olarak görev yapmıştır. 1995 senesinde Yeni Şafak haber müdürlüğü, köşe yazarlığı ve muhabirliği yapmış, ardından TRT Haber Daire Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ardından 2016 yılının Nisan ayına kadar Star gazetesinde yazan Nasuhi Güngör aslen Kırşehir’lidir.

Bugüne kadar Yenilikçi hareket: yeni dünya düzeni ekseninde bir değerlendirme, İpin ucundakiler: Malki, Çağlar, Evcil isimli eserlere imzasını atmıştır.

You cannot copy content of this page