Nihal Olçok eşi kim? Erol Olçok kimdir? Nihal Olçok kimdir? Nerelidir?

18.04.2023
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Nihal Olçok eşi kim? Erol Olçok kimdir? Nihal Olçok kimdir? Nerelidir?

Nihal Olçok kimdir? Nerelidir? Nihal Olçok kaç yaşında, eşi kim? Nihal Olçok eşi kim? Erol Olçok kimdir? Nihal Olçok kimdir? Nerelidir?

1978 yılında Üsküp’te doğumlu olan ve 4 yaşında Türkiye’ye gelen Nihal Olçok İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezundur. 1998 yılında Erol Olçok ile nikah masasına oturdu. 15 Temmuz’da eşi ile oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u şehit verdi ve “Şehitoğlu Şehit” adlı kitabını yayınladı. Nihal Olçok’un eşi Erol Olçok, 1993 yılından itibaren Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte çalışan, özellikle AKP’nin kuruluşundan bu yana reklam, kurumsal tanıtım ve organizasyon konularında faaliyet yürüten kişidir. AK Parti’nin reklam danışmanı olan Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleşen darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybetmiştir. Yeni parti iddiaları ile tekrar gündeme gelen Nihal Olçok kimdir? İşte hayatı…

NİHAL OLÇOK KİMDİR?

Nihal Olçok 1978 yılında doğmuştur. 1998 yılında Erol Olçok ile evlenmiştir. Eşi Erol Olçok 1993 yılından itibaren Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çalışıyor. AKP’nin kuruluşundan bu yana reklam, organizasyon, kurumsal tanıtım konularından sorumlu olan kişidir. 

You cannot copy content of this page