Nüket Küçükel Ezberci kimdir? Nüket Küçükel Ezberci kaç yaşında, nereli? hayatı, biyografisi

16.06.2022
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Nüket Küçükel Ezberci kimdir? Nüket Küçükel Ezberci kaç yaşında, nereli? hayatı, biyografisi

Nüket Küçükel Ezberci kimdir? Nüket Küçükel Ezberci kaç yaşında, nereli? hayatı, biyografisi

Nüket Küçükel Ezberci, eski Türk siyasetçi ve doktor Ahmet Küçükel‘in kızı olarak 1968 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Elazığlıdır. Liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1986 yılında buradan mezun olmuştur. Üniversite eğitimini Ankara Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce ve İspanyolca biliyor.

Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın Yönetim Kurulu başkanlığını yürüttü. BNK Bilgi İşlem ve Teknoloji Ltd. Şti.’de ortaklığı bulunuyor. 2007 yılından bu yana Güven Hastanesi’nde Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Ayrıca Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Nüket Küçükel Ezberci kimdir? Nüket Küçükel Ezberci kaç yaşında, nereli? hayatı, biyografisi

1969/ Bremen doğumlu olan Nüket Küçükel Ezberci, 1986 yılında TED Ankara Kolejini bitirmesini müteakip, Harlaxton College’ın, (Grantham/İngiltere) ardından Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

1992 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığının Meslek Memuru sınavlarını kazanmış; bu çerçevede 1994 – 1997 yılları arasında Essen Başkonsolosluğunda İkinci Katip, 1997- 1999 yılları arasında T.C. Kudüs Başkonsolosluğunda Konsolos, 2001 – 2005 yılları arasında Madrid Büyükelçiliğinde Başkatip olarak görev yapmştır. 2005 2007 yıllarında da Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Siyasi Şube Müdürlüğü görevini deruhte eden Küçükel Ezberci, 2007 yılının sonunda aile şirketi olan Güven Hastanesi’ne geçmiştir.

Halihazırda Güven Hastanesi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığını, kurucusu olduğu BNK Bilgi İşlem, Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti. Müdürlüğünü ve ailenin sağlık alanındaki deneyimlerini eğitim alanında teşmil ederek Güven Üniversitesini hayata geçirmek üzere kurduğu Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı mütevelli heyet üyeliğini sürdüren Küçükel Ezberci, evli ve üç çocuk annesidir.

DEİK/SAİK Yürütme Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Akredite Hastaneler Derneği, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD), Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği, Endeavor Derneği, Bilkent Mezunları Derneği, Atlı Spor Kulübü gibi sivil toplum kuruluşlarına üyedir.

Üyelikleri ve Görevleri

SAİK Sağlık Turizmi İş Konseyi Kurucu Üye
Akredite Hastaneler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili
NBA Tıp Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Özel Güven Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Güven Evde Bakım, Güzellik ve Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili
AB Genel Sekreterliği Siyasi Daire Başkanlığı
T.C. Madrid Büyükelçiliği Başkâtibi
Orta Asya Türk Cumhuriyeti Siyasi Daire Başkâtibi
T.C. Kudüs Başkonsolosluğu Başkonsolos Yardımcısı
Essen Başkonsolosluğu, Muavin Konsolos

25 Haziran 2021’de Fenerbahçe Yönetim Kurulu asil listesinde yer almıştır. Kendisinin de dahil olduğu listede şu isimler bulunuyor:

Asil Üyeler: Erol Bilecik, Burak Ç. Kızılhan, Ömer Temelli, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, A. Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, Kemal Danabaş, Ruşen Çetin

Yedek Üyeler: Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş

You cannot copy content of this page