Önay Alpago kimdir? Önay Alpago kaç yaşında, nereli? Zehra Önay Alpago kimdir, hayatı ve biyografisi!

30.05.2022
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Önay Alpago kimdir? Önay Alpago kaç yaşında, nereli? Zehra Önay Alpago kimdir, hayatı ve biyografisi!

Önay Alpago kimdir? Önay Alpago kaç yaşında, nereli? Önay Alpago hayatı ve biyografisi!

Önay Alpago Doğum tarihi: 1947

Önay Alpago 74 yaşında

Önay Alpago Memleketi Karadeniz Ereğli, Türkiye.

Önay Alpago Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Önay Alpago SHP Karadeniz Ereğlisi İlçe Başkanlığı ile Devlet Bakanlığı yaptı.

Önay Alpago Evli ve iki çocuk annesidir.

Önay Alpago CHP-SHP birleşmesinden sonra CHP Parti Meclisi üyeliğine 2008 yılında seçilen Alpago bu görevi 2010 yılına kadar sürdürmüştür.

Önay Alpago 18 Aralık 2010 tarihli CHP kurultayında tekrar Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir.

Ayrıca 2010 yılı sonu itibarıyla Önay Alpago İstanbul Barosu’nca Türkiye Barolar Birliği delegeliğine seçilmiştir.

Önay Alpago 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Shp Karadeniz Ereğlisi İlçe başkanlığı ile devlet bakanlığı yaptı. evli ve iki çocuk annesi.

1947, Karadeniz Ereğli, Türkiye), Türk siyasetçidir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. SHP Karadeniz Ereğlisi İlçe Başkanlığı ile Devlet Bakanlığı yaptı. Evli ve iki çocuk annesidir.

Zehra Önay Alpago, Türk siyasetçidir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. SHP Karadeniz Ereğlisi İlçe Başkanlığı ile Devlet Bakanlığı yaptı. Evli ve iki çocuk annesidir. CHP-SHP birleşmesinden sonra CHP Parti Meclisi üyeliğine 2008 yılında seçilen Alpago bu görevi 2010 yılına kadar sürdürmüştür.

Önay Alpago kimdir? Önay Alpago kaç yaşında, nereli? Zehra Önay Alpago kimdir, hayatı ve biyografisi!

Karadeniz Ereğlisi’nde doğan Önay Alpago, 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Daha sonra SHP’de siyaset yapmaya başlayan Alpago, SHP Karadeniz Ereğlis İlçe Başkanlığı yaptı. Parti Meclisi ve MYK üyeliğine seçilen ve SHP genel başkan yardımclığı da yapan Alpago, Kadın Aile ve Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Devlet Bakanlığına getirildi. 

2008 yılında CHP Parti Meclisi üyeliğine seçilen Alpago, 2010 yılına kadar sürdürmüştür. 18 Aralık 2010 tarihli CHP kurultayında tekrar Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca 2010 yılı sonu itibarıyla İstanbul Barosu’nca Türkiye Barolar Birliği196 delegeliğine seçilmiştir. Önay Alpago, evli ve iki çocuk annesidir.

Alpago, “Tüm sakallı erkeklere çağrımdır. Lütfen traş olun artık. Her taraf terörist gibi gezen aynı model adamla doldu. Tüm dünya uygar görünüme koşarken, biz neden toplum olarak Arap-Ortadoğulu görünümüne büründürülüyoruz? Bu toplumsal bir harekete dönüşsün istiyorum..” sözleriyle de tepki çekmişti.

You cannot copy content of this page