Önder Aksakal Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

11.01.2023
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Önder Aksakal Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

Demokratik Sol Parti’nin genel başkanı olan Önder Aksakal kimdir? Kaç yaşında? Nerelidir? Önder Aksakal hayatı ve biyografisi nedir?

Önder Aksakal 1960 yılında Antalya’da doğmuştur. İlk öğrenimini 4. sınıfa kadar Karacasu Geyre Köyü’nde, 5. sınıfı Aydın Gazipaşa İlkokulunda, ortaokulu İsmet İnönü Ortaokulunda, Lise öğrenimini Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamladı.

Önder Aksakal 1960 yılında Antalya’da doğan Türk siyasetçidir. 13 Aralık 2015 tarihinden beri Demokratik Sol Parti Genel Başkanı’dır. Önder Aksakal 1960 yılında Antalya’da doğmuştur.

İlk öğrenimini 4. sınıfa kadar Karacasu Geyre Köyü’nde, 5. sınıfı Aydın Gazipaşa İlkokulu’nda, ortaokulu İsmet İnönü Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nde tamamladı.

1976 yılında Konya DMMA İnşaat Mühendisliği bölümünde Üniversite eğitimine başladı ve Selçuk Üniversitesi’nden mezun oldu.

Demokratik Sol Parti Aydın Milletvekili olarak 21. 22. ve 23 Dönem’de görev yapmış, 2003 yılı ve 2004 yılında Aydın Parti İl Başkanlığını üstlenmiştir. 

2013 yılında DSP 9. Olağan Kurultayı ile Genel Başkan Yardımcılığı ve Örgüt Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Siyaset hayatının yanı sıra inşaat, mühendislik ve müşavirlik alanlarında hizmet vermekte olan bir şirkete sahiptir.

2015 yılında DSP Genel Başkanı seçilmiştir.

Önder Aksakal, Evli ve 2 çocuğu  vardır.

You cannot copy content of this page