Oruç Baba İnan kimdir, kaç yaşında, nereli?

02.04.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Oruç Baba İnan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Oruç Baba İnan 1981 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir.

Oruç Baba İnan 41 yaşındadır.

1981 yılında Konya’nın Yunak ilçesi Çayırbaşı köyü’nde doğan Oruç Baba İnan, ilk ve orta öğretimini Konya’da çeşitli okullarda tamamladıktan sonra öss Türkiye birincisi derecesiyle Boğaziçi üniversitesi İşletme Bölümünü kazanmıştır.

Oruç Bey’le sırasıyla Yıldız Holding’ten başlayıp, Anadolu Birlik Holding (Torku), Turkcell ve Tarım Bakanlığı’ndaki görevlerine kadar farklı alanlarda yer aldığı kariyer hayatı ile dikkatleri üzerine çeken bir isimdir.

Oruç Baba İnan, 2000 yılındaki ÖSS sınavında Türkiye Birincisi ve 24 Haziran seçimlerinde AK Parti Konya Millet Vekili Aday adayı olmuştu.

19 Ağustos 2018 yılında ÖSYM tarafından 2000 yılında gerçekleştirilen Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) tüm alanlarda tam puan alarak Türkiye birincisi olan Oruç Baba İnan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda boş bulunan Strateji Geliştirme Başkanlığına ataması yapıldı.

Oruç Baba İnan 1981 Yılında Konya’nın Yunak ilçesi Çayırbaşı Köyü’nde doğdu, 2000 yılında ÖSS Türkiye birincisi derecesiyle Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanmıştır.

Mezun olduğu günden bugüne Yıldız Holding ve Anadolu Birlik Holding’de çeşitli pozisyonlarda bulunmasının ardından, Türkcell’de ticari pazarlama direktörü olarak görev yapmakta iken, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan TBMM Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti’den Konya Milletvekili Aday Adayı oldu.

You cannot copy content of this page