Paul Dwyer kimdir? Paul Dwyer eşi Çiğdem kimdir? Paul Dwyer Eşi Nereli?

14.05.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Paul Dwyer kimdir? Paul Dwyer eşi Çiğdem kimdir? Paul Dwyer Eşi Nereli?

Paul Dwyer eşi Çiğdem kimdir?Paul Dwyer, 1991 yılında Uşak eşrafından “Kalburcuzade” ailesinden Selahattin Kalburcu’nun kızı Çiğdem hanımla evlendi. Selina Dwyer (d.1998) adında kızı ve Eren Joseph Dwyer (d.2006) adında oğlu vardı

Paul Dywer eşi Çiğdem Kalburcu; Uşak eşrafından Kalburcuzade İbrahim Efendi oğlu Selahattin Kalburcu’nun kızıydı. Selahattin Bey geçim sıkıntısı nedeniyle Uşak’tan İstanbul’a göç etmiş ve birçok işte çalışmıştı. Daha sonra İsviçre’de uzun bir süre çalıştıktan sonra İstanbul’a geri döndü

Paul Dwyer eşi Çiğdem Kalburcu nereli?

Paul Dwyer, 1991 yılında Uşak eşrafından “Kalburcuzade” ailesinden Selahattin Kalburcu‘nun kızı Çiğdem hanımla evlendi. Selina Dwyer (d.1998) adında kızı ve Eren Joseph Dwyer (d.2006) adında oğlu vardır.

İlk defa 1988 yılında Türkiye’ye gelmiş ve bu süre zarfında tanıştığı Çiğdem Dwyer ile 1991 yılında evlenmiştir.

Paul Dywer eşi Çiğdem Kalburcu; Uşak eşrafından Kalburcuzade İbrahim Efendi oğlu Selahattin Kalburcu’nun kızıydı. Selahattin Bey geçim sıkıntısı nedeniyle Uşak’tan İstanbul’a göç etmiş ve birçok işte çalışmıştı. Daha sonra İsviçre’de uzun bir süre çalıştıktan sonra İstanbul’a geri döndü.

Paul Dwyer; 7 Kasım 1963 tarihinde İngiltere’nin Liverpol kentinde Kelt asıllı İskoç bir anne babadan Dünya’ya geldi.

12 yaşında babasının ona aldığı gitarla başladığı müzik serüveni üniversite çağlarına geldiğinde müzikoloji eğitimiyle mesleği oldu.İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan Kraliyet Kuzey Müzik Koleji-Royal Northern College of Music‘de öğrenimini tamamladı.

Okuldan arkadaşı Andy Clayburn ile bir grup kurarak “Endipol”adıyla müzik yapmaya başladı.Üniversite yıllarında sokak müzisyenliği yapıyordu.

Bu sırada tanıştığı bir turizm acentası sahibinin teklifiyle 3 ay Hilton Hotel’de müzik yapmak üzere 1988 yılında İstanbul’a geldi.

Paul Dywer eşi Çiğdem Kalburcu ile tanışmasını şöyle anlatıyor:
-Eşinizle nasıl tanıştınız?

88’de çalıştığım otelde tanıştım. Onu ilk gördüğümde Andy’ye “İşte ben bu kızla evleneceğim!” dedim. İlk görüşte aşk yani! Eşim 21 yaşındaydı, ben 24 yaşındaydım. O gün bugündür ayrılmadık.

You cannot copy content of this page