Peaky Blinders’ı yıldızı Helen McCrory kimdir? Helen McCrory neden öldü netbilge?

10.06.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Peaky Blinders’ı yıldızı Helen McCrory kimdir? Helen McCrory neden öldü netbilge?

Peaky Blinders’ı yıldızı Helen McCrory kimdir? Helen McCrory neden öldü netbilge?

Helen Elizabeth McCrory, Londra’nın Paddington bölgesinde, 17 Ağustos 1968’de hayata merhaba dedi.Annesi Ann Gallerli babası Iain ise Glasgowlu bir diplomattı. Babasının mesleği dolayısıyla dünyanın birçok yerinde yaşadı. 15 yaşlarında yatılı okulda okumak için İngiltere’ye döndü. İngiliz oyuncu, çoğu zaman tv dizileri ile tanındı.
Londra Sanat Üniversitesi Drama bölümünden mezun oldu. Lucky Jim (2003), Charles II: The Power and The Passion (2003) tv dizilerinde oynadı.

1 Nisan 2006’da Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmi Bellatrix Lestrange görevi için seçildiği duyurulmuştu. Ancak McCrory hamileliği sebebiyle bu rolden çekilmek mecburiyetinde bırakıldı. Buna karşın serinin 6. filmi olan Harry Potter ve Melez Prens’de Bellatrix Lestrange’in kardeşi Narcissa Malfoy’u canlandırmıştır. Ayrıca Doctor Who’da The Vampires of Venice bölümünde Rosanna karakterini canlandırdı.

Helen McCrory, 2003 senesinde Five Gold Rings adlı tiyatro oyununda onunla beraber yer edinen oyuncu Damian Lewis ile tanıştı. Lewis ile evlenen McCrory’nin Manon isminde 2006 doğumlu bir kızı ve Gulliver isminde 2007 doğumlu bir oğlu bulunmaktadır. 2017 senesinde Britanya İmparatorluk Nişanı almıştır. 2020 senesinde Nisan ayında kocası Lewis ile beraber COVID-19 pandemisinden etkilenen sıhhat çalışanları için 1 milyon pound toplamışlardır. Meşhur aktrist Helen McCrory 21 Nisan 2021 senesinde, 52 yaşlarındayken kanser hastalığı sebebiyle yaşamını yitirdi.

You cannot copy content of this page