Piro ne demek, Alevi? Kürtçe Piro ne demek? Piro hangi dilde?

01.06.2023
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Piro ne demek, Alevi? Kürtçe Piro ne demek? Piro hangi dilde?

Piro ne demek, Alevi? Kürtçe Piro ne demek? Piro hangi dilde? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Piro ne demek, Alevi? Kürtçe Piro ne demek? Piro hangi dilde? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Piro kelimesi Alevilikte kurucu ve lider anlamlarında kullanılır. Alevilikte bir kişiye saygı duyulduğunu göstermek için piro kelimesi tercih edilir. Piro, bir işin ehli olan yani o işin ‘piri’ olarak görülen kişilere hitap etmek için kullanılır. Piro kelimesi kullanılan kişiye karşı saygı içerir. Piro kelimesi isim olarak kullanılan bir kelimedir. Piro kelimesinin TDK’deki anlamı ise bir cismin tutuşturulması veya yanmasıdır. Fakat piro kelimesi aynı zamanda belirli kişilik özelliği olan kişileri nitelemek için de kullanılır.

Sizler için bizlerde Piro ne demek, Alevi? Kürtçe Piro ne demek? Piro hangi dilde? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page