Sami Kiresepi kimdir, kaç yaşında, nereli? Annesi, Babası Kim? Aile Kim?

24.05.2022
Okuma Süresi: 7 dakika
A+
A-
Sami Kiresepi kimdir, kaç yaşında, nereli? Annesi, Babası Kim? Aile Kim?

Sami Kiresepi kimdir, kaç yaşında, nereli? Annesi, Babası Kim? Aile Kim?

Sami Kiresepi boyu 1.80 cm kilosu 83 kg ve burcu Oğlak.
Sami Kiresepi ilk eşi Alexis Nina’dır. Amerikalı olan Alexis Nina Sami Kiresepi’ye boşanma davası açarak kendisinden 20 bin lira nafaka ile 12 milyon lira tazminat talep etmiştir.

Sami Kiresepi kimdir nereli, serveti, dini, Alexis Nina Sami Kiresepi ilk eşi, kaç kez evlendi? Sami Kiresepi Burcu Esmersoy ilişkisi, Sami Kiresepi Rachel Araz ne zaman evlendi? Sami Kiresepi ailesi, annesi, babası kısaca hayatı ve vikipedi kaynaklı biyografi bilgilerini derledik.

Sami Kiresepi 1 Ocak 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Fevziye Mektepleri Vakfı Ayazağa Işık Lisesi’nde mezun olduktan sonra üniversiteyi American University Kogod School of Business’ta tamamladı. Ardından Brandeis University International’da İşletme dalında MBA derecesi aldı.

Sami Kiresepi Türkiye ve dünyanın dev ilaç sanayilerinden Santa Farma İlaç Sanayi’nin sahibidir.

Sami Kiresepi iş hayatına 2001 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson & Johnson’da başladı. 2006 yılında Santa Farma’da çalışmaya başladı. Santa Farma’da sırasıyla Ürün Müdürü, Bölge Tanıtım Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Sami Kiresepi, yeni görevinden önce şirketin Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştı. Santa Farma İlaç Sanayi 1944 yılında Farma Laboratuvarı şirketi daha sonra Santa Laboratuvarı ile birleşerek 1973 yılında Santa Farma A. Ş. oldu. Bugün 60 milyon kutuluk kapasitesi ve 1000 kişilik çalışanı ile ilaç şirketlerinin en büyükleri arasında yer almaktadır.

Sami Kiresepi 2011 yılında özel hayatı ile ilgili olarak ilk eşi Amerikalı Alexis Nina’ın boşanma davası açarak kendisinden 20 bin lira nafaka ile 12 milyon lira tazminat talep etmesi ile gündeme geldi. Hatta Yoga Hocası Alexis Nina “Malın yarısı benim” diyerek fabrikaya tedbir konulmasını istemişti. Sami Kiresepi yoga hocası Amerikalı Alexis Gulliver ile boşandıktan sonra2013 yılında yeni bir aşka yelken açan Sami Kiresepi bu kez sunucu Burcu Esmersoy ile birlikte oldu ve ve New York’ta nişanlandı. Ancak Sami Kiresepi ailesi bu evliliğe müsaade etmedi. Sami Kiresepi 2014 yılında ünlü tasarımcı Rachel Araz ile sevgili oldu ve ardından 2016 yılında nikah masasına oturdu. 2014 yılında ünlü tasarımcı Rachel Araz ile sevgili olan Sami Kiresepi 2016 yılında Rachel Araz ile Kapadokya’da nikah masasına oturdu. Vakko Wedding’in imzalı düğününe 500 arkadaşları şahitlik etti. Sami Kiresepi ve Rachel Araz Kiresepi’nin bu evliliklerinden Galia ve Lionel adında 2 çocukları bulunmaktadır.

Rachel Araz, 24 Mart 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Notre Dam de Sion Fransız Lisesinde okuyan Rachel Araz, Üniversiteyi Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünde tamamlamıştır. Bir süre Beymen’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Bölümünde çalışan Araz, Beymen’in ardından Balenciaga Türkiye Marka temsilciliği, Satın Alma Planlama ve Merchandising departmanlarında görev yapmıştır. Şu an ise Sosyal Medya Danışmanlığı, İçerik Editörlüğü yapmakta ve çeşitli markalar ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Rachel Araz’ın annesi avukattır. Başarılı fenomen Rachel Araz, 17 yaşında annesini kaybetmiştir. Babası ise mühendistir. Rachel Araz 2016 yılında Santa Farma İlaç Sanayi’nin patronu Sami Kiresepi evlenmiştir. İki çocukları vardır. İlk çocukları Galia 2018 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları 2019 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocuklarının ismi Lionel’dir. Ünlü fenomen takipçilerine ilham olacak gönderiler paylaşmaktadır.

Sami Kiresepi kimdir?, biyografi sitemizde Sami Kiresepi kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sami Kiresepi kimdir? kaç yaşında?, Sami Kiresepi kimdir? memleketi neresi, Sami Kiresepi kimdir? evi nerede, Sami Kiresepi kimdir? nereli, Sami Kiresepi kimdir? instagram, Sami Kiresepi kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sami Kiresepi kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sami Kiresepi
Doğum tarihi: 1 Ocak 1976
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.80 cm
Kilo: 82 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Rachel Araz Kiresepi ile)
Meslek: İşadamı
İnstagram hesabı için tıklayın

Sami Kiresepi nereli? Kaç yaşında?

Sami Kiresepi kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Sami Kiresepi eşi kimdir, kaç evlilik yaptı, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Sami Kiresepi dini, Türk mü, düğün ve nikah şahitleri, hangi şirketin sahibi, ne iş yapar, mesleği, kısaca yaşamı ve biyografi balakalıleri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sami Kiresepi yaşamı ve biyografisi

Sami Kiresepi Türk iş insanı. Türkiye ve dünyanın dev ilaç sanayilerinden Santa Farma İlaç Sanayi’nin sahibidir. Sami Kiresepi önceden basında ilk eşi Alexis Nina’nın 20 bin lira nafaka ile 12 milyon lira tazminat talep etmesi ile gündeme geldi. Sami Kiresepi yoga hocası Amerikalı Alexis Gulliver ile boşandıktan sonra 2013 senesinde sunucu Burcu Esmersoy ile aşk yaşadı ve New York’ta nişanlandı. Lakin Sami Kiresepi ailesi bu evliliğe müsade etmedi. 2014 senesinde ünlü tasarımcı Rachel Araz ile sevgili olan Sami Kiresepi 2016 senesinde Rachel Araz ile nikah masasına oturdu. Sami Kiresepi ve Rachel Araz Kiresepi’nin bu evliliklerinden Galia ve Lionel adında 2 çocukları bulunmaktadır.

You cannot copy content of this page