Seda Demir kimdir? Nereli, kaç yaşında?

26.02.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Seda Demir kimdir? Nereli, kaç yaşında?

Seda Demir 39 yaşında çok güzel bir oyuncudur.

Seda Demir 7 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da doğumuştur.

Eğitimini Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünde tamamlayan Demir, fuarlarda hostestlik, ajanslarda deneme çekimleri ve birçok bankanın reklam filminde oynadı.


Kariyerinde tanınırlığını 2007 ve 2010 yılları arasında rol aldığı Yaprak Dökümü dizisindeki Sedef rolüyle zirveye taşıydı.

Seda Demir, 2014 yılında “Beyaz Karanfil” dizisinde Elif karakterini canlandırırken Kenan Çoban, Hakan Boyav, Ali Sürmeli, Erdem Ergüney, Çağlar Ertuğrul, Chloe Loughnan ile beraber rol aldı.

Seda Demir, yönetmenliğini Yasemin Türkmenli’nin yaptığı 2015 yapımı “Evlenmeden Olmaz” adlı sinema filminde Cansel Elçin, Özge Özberk, Hakan Eratik, Suzan Aksoy ile birlikte oynamasının ardından bir sene sonra Acun Ilıcalı’nın 2017’deki Survivor kadrosuna katıldı.


21 Ocak 2017 tarihinde başlayan yarışmada ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan ile birlikte yarışan Seda Demir, 31 Ocak 2017 gecesi yapılan elemede Seda Demir elendi.

You cannot copy content of this page