Senin Gülüşün Bana Ötüken Ne Demek? Senin Gülüşün Bana ötüken Göktürkçe ne anlama gelir?

26.11.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Senin Gülüşün Bana Ötüken Ne Demek? Senin Gülüşün Bana ötüken Göktürkçe ne anlama gelir?

Senin Gülüşün Bana Ötüken Ne Demek? Senin Gülüşün Bana ötüken Göktürkçe ne anlama gelir?

Öncelikle VIP bilgi için özgün bilginin adresi olan vipbilgi.com’ u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizin için güncel bilgiler araştırdık. Sizin de merak ettiğiniz, Senin Gülüşün Bana Ötüken Ne Demek?

Bazı yorumlara göre Türkler “seni seviyorum” demezler onun yerine “senin gülüsün bana Ötüken” derler diyolar. Evet arkadaşlar şimdi asıl konumuza gelelim bu cümlede sormadan söylemek hamlıktır gibi bu kelime neyi ifade ediyor hepimiz bu sorunun cevabını oldukça merak ediyoruz. Aslında deyimler birçok şeyi ifade ediyor ve birçok anlamları olabilir. Evet arkadaşlar, Ötüken Antik yerleşim, Uygur ve İlk Türk Kağanlarının başkentidir.

Bilindiği üzere Ötüken, Türk Kağanlığının başkentiydi. Yalnız Otugan, Moğolistan ve Orta Asya civarında, Khangan Platosu’ndaydı. Ötüken muhtemelen “Orta Moğolistan’ın Khangai Sıradağlarından, merkezinde Orhun Vadisi olan Tuva’nın [ Sibirya ] Sayan Dağları’na ” uzanıyordu. Yani özetleyecek olursak Kısacası yüzyıllar boyunca bozkırların emperyal gücünün merkezi olarak kabul edildi. Senin Gülüşün Bana Ötüken Ne Demek? Senin Gülüşün Bana ötüken Göktürkçe ne anlama gelir?

Sonuç olarak Geleneksel Türk inanışında Ötüken, dünyanın merkezi olarak kabul ediliyordu. Bütün diğer anlayışlar Ötüken’in Dünyanın merkezi olma anlayışına dayandırılıyordu. Türkler bu kente verdikleri önemden dolayı bu kentin başkaları tarafından ele geçirilmesini uğursuzluk olarak kabul etmişlerdir. Sevgiliye söylenen bu sözde hayli anlam taşımaktadır.

You cannot copy content of this page