Servet Avcı kimdir? Nereli, Kaç Yaşında? Servet Avcı ne iş yapıyor?

12.06.2022
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Servet Avcı kimdir? Nereli, Kaç Yaşında? Servet Avcı ne iş yapıyor?

Servet Avcı kimdir? Nereli, Kaç Yaşında? Servet Avcı ne iş yapıyor?

1965 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1989’da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi.

Başbakanlık Basın Müşavirliği’nde çalıştı. 1988-89 yıllarında o zamanki adı Bizim Ocak olan Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirildi. 1992’de daha sonra Alperen Ocakları’na dönüşecek olan Nizam-ı Alem Ocakları Kurucu Genel Başkanı oldu.

995-2003 yılları arasında BBP’de Genel Başkan Yardımcılığı, 2006-2009 arasında ise MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. BBP’ye yakın Gündüz gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği ve başyazarlık görevlerinde bulundu. Bizim Ocak, Nizam-ı Alem Ocakları ve Türkiye Günlüğü dergilerinde yazıları yayımlandı. 2019 yılında Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Servet Avcı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başdanışmanı oldu.

Servet Avcı kimdir? Nereli, Kaç Yaşında? Servet Avcı ne iş yapıyor?

CHP, İYİ Parti ve terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Mansur Yavaş seçimleri kazanarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Mansur Yavaş kendi a takımını da oluşturmaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başdanışmanı belli oldu. Mansur Yavaş, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanlığı, BBP Genel Başkan Yardımcılığı ve MHP MYK üyeliği gibi görevlerde bulunan Servet Avcı’yı başdanışmanlık görevine getirdi.

Servet Avcı kimdir?

1965 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1989’da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Başbakanlık Basın Müşavirliği’nde çalıştı. 1988-89 yıllarında o zamanki adı Bizim Ocak olan Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirildi. 1992’de daha sonra Alperen Ocakları’na dönüşecek olan Nizam-ı Alem Ocakları Kurucu Genel Başkanı oldu.

1995-2003 yılları arasında BBP’de Genel Başkan Yardımcılığı, 2006-2009 arasında ise MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. BBP’ye yakın Gündüz gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği ve başyazarlık görevlerinde bulundu. Bizim Ocak, Nizam-ı Alem Ocakları ve Türkiye Günlüğü dergilerinde yazıları yayımlandı.

You cannot copy content of this page