Seynan Levent kimdir? Kaç Yaşında? Seynan Levent ne iş yapıyor? Evli Mi? Eşi Kim? Babası Kim?

12.06.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Seynan Levent kimdir? Kaç Yaşında? Seynan Levent ne iş yapıyor? Evli Mi? Eşi Kim? Babası Kim?

Seynan Levent kimdir? Kaç Yaşında? Seynan Levent ne iş yapıyor? Evli Mi? Eşi Kim? Babası Kim?

Seynan Levent 8 Ağustos 1953’te Denizli’de doğmuştur. Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Sezgin ile matematik öğretmeni Saadet hanımın kızı olan Seynan Levent, orta öğretimini TED Ankara Koleji’nde, yüksek eğitimini de Paris’deki Ecole Superieur de Journalism et Mass Media & Hautes Etudes’de tamamladı.

Seynan Levent kimdir? Seynan Levent Kaç Yaşında? Seynan Levent ne iş yapıyor? Seynan Levent Evli Mi? Seynan Levent Eşi Kim? Seynan Levent Babası Kim?

8 Ağustos 1953 tarihinde Denizli’de dünyaya gelen Seynan Levent, Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Sezgin ile matematik öğretmeni Saadet hanımın kızıdır. eynan Levent, orta öğretimini TED Ankara Koleji’nde, yüksek eğitimini de Paris’deki Ecole Superieur de Journalism et Mass Media & Hautes Etudes’de tamamladıktan sonra TRT’de açılış ve kapanış müziği de çok ünlü olan Akşama Doğru programı yapımcı ve sunucusu olarak tanındı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Master Programı Öğretmenliği, Gazi Üniversitesi Televizyon Yapımcılığı Öğretmenliği de yapan Seynan Levent, halen Başkent Üniversitesi’nde konuk öğretmen olarak Radyo Televizyona Giriş ve Radyo TV Gazeteciliği dersleri vermektedir.

1982 yılından beri Devlet Tiyatroları yönetmeni, sanatçı Tamer Levent ile evli olan Levent’in, Efe ve Hazel adlı iki çocuğu vardır.

TAMER LEVENT KİMDİR?

Tamer Levent 13 Ekim 1950’de İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne seviye sınavı ile girdi. Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bölümünden 1977 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında önce oyuncu daha sonra yönetmen olarak çalışmalar yaptı.

Devlet Tiyatroları genel müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yönettiği oyunlar; Rusya, Kanada, Güney Kore, İran ve Kuzey Kıbrıs’ta festivallere davet edildi. Hâlen Devlet Tiyatrolarında rejisör kadrosundadır ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV ile Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği TOMEB kurucusu ve ilk Genel Başkanıdır.

You cannot copy content of this page