Yargı Dizisi Makbule Hala Kimdir? Özlem Çakar kaç yaşında? Özlem Çakar kimdir?

27.02.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Yargı Dizisi Makbule Hala Kimdir? Özlem Çakar kaç yaşında? Özlem Çakar kimdir?

Ay Yapımın en sevilen dizilerinden biri olan Yargı dizisi her Pazar Kanal D ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Gizemli dakikalarla seyirciyi ekranlara kilitleyen dizide Makbule karakteri ise Ilgaz’ın halasıdır.

Ilgaz’a annelik eden Makbule Hala, evin sorumluluğunu da taşıyan kişidir. En zor anlarında da en güzel dakikalarında da Ilgaz’ın ailesinin yanındadır.

Özlem Çakar Yalçınkaya Yargı dizisinde Makbule karakterine hayat vermektedir. 1969 yılında Ankara’da dünyaya gelen usta oyuncu, son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan Engin Akyürek, Uraz Kaygılaroğlu ve Neslihan Atagül Doğulu’nun başrollerini paylaştığı “Sefirin Kızı” dizisinde rol almıştır.

Cennet Mahallesi dizisinin Hanife’si olarak izlediğimiz oyuncu, “Ekmek Teknesi” dizisinde de rol almıştır. Yeni sezonda ise kariyerine Yargı dizisiyle devam eden oyuncu, dizide Ilgaz’ın halası Makbule olarak ekranlara gelmektedir.

Özlem Çakar kaç yaşında? Özlem Çakar kimdir?

Sinema ve dizi film oyuncusu. 8 Ekim 1968, Ankara doğumlu. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu. Sinema filmleri ve dizi filmlerde oynamaya 1998 yılında Mercan Kolye adlı tv filmiyle başladı. Şimdiye dek birçok projede yer alan Özlem Çakar, yeni yapımlarda yer almaya devam etmektedir.

Özlem Çakar, yer aldığı son projelerden 4N1K 2 ve Dünya Hali adlı sinema filmlerinde,  Prangalı Yarim, Aykut Enişte, Sefirin Kızı, Yargı dizilerinde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

You cannot copy content of this page