Yevgeniya Gaber kimdir? Yevgeniya Gaber instagram

01.03.2022
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Yevgeniya Gaber kimdir? Yevgeniya Gaber instagram

Yevgeniya Gaber sosyal medyada aktif olan bir isimdir.

Ukraynalı eski diplomat, güvenlik ve dış siyaset uzmanı Doç. Dr. Yevgeniya Gaber

Yevgeniya Gaber Twitter’da @gaberyengeniya kullanıcı adı ile bulunur.

5 bin civarında takipçisi vardır.

En son paylaştığı “Kanıtlanmamış ama güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre Belarus Silahlı Kuvvetleri Ukrayna’ya gönderilmek üzere havaalanında uçaklara geçiyorlar” tweeti ile gündeme gelmiştir.

Dış politika analisti olarak kendisini tanımlayan Yevgeniya Gaber Centre in Modern Turkish Studies (MTS) isimli grupta kıdeml üye olduğunu belirtiyor.

Centre in Modern Turkish Studies (MTS) ise Modern Türkiye Araştırmaları Merkezi (MTS), Norman Paterson Uluslararası İlişkiler Okulu, Carleton Üniversitesi

Yevgeniya Gaber :Ukrayna büyük oyunun küçük aktörü değil diğer ülkelerle eşit haklara sahip, egemen, bağımsız bir ülkedir

En son bir sohbete katılan Ukraynalı eski diplomat, güvenlik ve dış siyaset uzmanı Doç. Dr. Yevgeniya Gaber, sohbete katılan bazı konuşmacıların bilerek veya bilmeyerek Ukrayna’yı uluslararası ilişkilerde bir özne olarak değil de bir nesne olarak göstermesine itiraz ederek, “Ukrayna büyük oyunun küçük aktörü değil, diğer ülkelerle eşit haklara sahip, egemen, bağımsız bir ülkedir” dedi.

Yevgeniya Gaber isminde instagram 1 kullanıcı vardır fakat gerçek profil olup olmadığı mechuldür.

You cannot copy content of this page