1 Gün Raporlu Sınıf Öğretmenin ek dersi 2023

26.10.2023
A+
A-
1 Gün Raporlu Sınıf Öğretmenin ek dersi 2023

1 gün rapor Alınca kaç saat ek ders kesilir? 2 gün rapor Alınca kaç saat ek ders kesilir? 3 gün rapor alan öğretmenin kaç saat ek dersi kesilir? Branş öğretmen rapor alırsa ek dersi kesilir mi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için 1 gün rapor Alınca kaç saat ek ders kesilir? 2 gün rapor Alınca kaç saat ek ders kesilir? 3 gün rapor alan öğretmenin kaç saat ek dersi kesilir? Branş öğretmen rapor alırsa ek dersi kesilir mi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Rapor alan bütün öğretmenlerin ek dersi kesilir. 2023 itibariyle ek ders ücreti Temmuz zammından sonra saatlik 75.15 TL oldu.

1 Günlük rapor alan öğretmenin kaç saat ek dersi kesilir?

Bilindiği üzere aylık karşılığı ders görevi olarak da bilinen maaş karşılığı ders saati sınıf öğretmenleri için haftalık 18 saattir.

Sınıf öğretmenleri haftada 30 saat fiili olarak derse girmektedir. 30 saatin 18 saati aylık karşılığı ders görevi iken geriye kalan 12 saati de ek ders görevidir. Her 10 saate 1 saat hazırlık ve planlama görevi ek dersi ödenir. Tüm bunlar değerlendirildiğinde bir sınıf öğretmeni haftada 15 saat ek ders ücreti almaktadır. 1 gün rapor alan öğretmen 6 saat derse giremeyeceğinden dolayı öğretmen arkadaşımız o hafta toplamda 30-6=24 saat ek derse girmiş olacaktır. Evet bu durumda bir gün rapor alan sınıf öğretmeninin ek dersinden 7 saat ücret kesilir. O hafta sınıf öğretmeni 8 saat ek ders alır.

2 Günlük rapor alan öğretmenin kaç saat dersi kesilir?

Sınıf öğretmenleri haftada 30 saat fiili olarak derse girmektedir. 30 saatin 18 saati aylık karşılığı ders görevi iken geriye kalan 12 saati de ek ders görevidir. Her 10 saate 1 saat hazırlık ve planlama görevi ek dersi ödenir. Tüm bunlar değerlendirildiğinde bir sınıf öğretmeni haftada 15 saat ek ders ücreti almaktadır. 2 gün rapor alan öğretmen 12 saat derse giremeyeceğinden dolayı öğretmen arkadaşımız o hafta toplamda 30-12=18 saat ek derse girmiş olacaktır. 18 saat zaten maaş karşılığıdır. Evet bu durumda iki gün rapor alan sınıf öğretmeninin ek dersinden 14 saat ücret kesilir ve o hafta sadece 1 saat ek ders alır. Bu 1 saat planlama ücreti olarak gelir.

3 Günlük rapor alan öğretmenin kaç saat ek dersi kesilir?

Ek ders ücreti alamaz. Nöbeti rapor günü dışında bir güne denk gelmişse nöbet ek dersi alır. Evet Öğretmen 3 gün rapor alırsa hiç ek ders alamaz planlama da dahil. Çünkü daha önce de anlattığımız gibi, Öğretmenin okula gelmediği her gün için 7 saat ek dersi kesilir.

Branş öğretmen rapor alırsa ek dersi kesilir mi?

Tabi ki kesilir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak 1 gün rapor Alınca kaç saat ek ders kesilir? 2 gün rapor Alınca kaç saat ek ders kesilir? 3 gün rapor alan öğretmenin kaç saat ek dersi kesilir? Branş öğretmen rapor alırsa ek dersi kesilir mi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page