662 Kırkpınar ağası kim oldu? Kırkpınar güreş ağası Seyfettin Selim kimdir? Serveti? Arabası?

09.07.2023
A+
A-
662 Kırkpınar ağası kim oldu? Kırkpınar güreş ağası Seyfettin Selim kimdir? Serveti? Arabası?

662 Kırkpınar ağası kim oldu? Kırkpınar güreş ağası Seyfettin Selim kimdir? Seyfettin Selim Serveti? Seyfettin Selim Arabası? Seyfettin Selim ne is yapıyor? Seyfettin Selim eşi kim? Seyfettin Selim nereli? Seyfettin Selim evli mi?

662 Kırkpınar ağası kim oldu? Kırkpınar güreş ağası Seyfettin Selim kimdir? Serveti? Arabası? Seyfettin Selim ne is yapıyor? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için 662 Kırkpınar ağası kim oldu? Kırkpınar güreş ağası Seyfettin Selim kimdir? Serveti? Arabası? Seyfettin Selim ne is yapıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Kırkpınar’da 14 kez ağalık yapan ve 3 altın kemer sahibi olan Seyfettin Selim 22 milyon 222 bin TL ile 2024 yılının ağalık unvanını elde etti. Seyfettin Selim Kırkpınar’da 4 altın kemer unvanı kazanan ilk kişi oldu. 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık ihalesine 22 milyon 222 bin lira veren Seyfettin Selim 15. kez ağa oldu. Selim, Kırkpınar’da 15’nci defa ağa olarak 5. altın kemerin ebedi sahibi oldu.

Seyfettin Selim Sakaryalıdır.
Türk iş insanı ve Kırkpınar ağası Seyfettin Selim, 2023 yılında yapılacak olan TSakarya’nın Kaynarca ilçesine bağlı Yeşilova köyünde doğan Selim, küçük yaşlarda inşaat sektöründe işçi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra kendi şirketini kuran Selim, inşaat sektöründeki başarısının yanı sıra spor, eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda da önemli hizmetler verdi.

Selim, yağlı güreş, kickboks ve futbol gibi spor dallarına sponsorluk yaparak Türk sporunun gelişmesine katkı sağladı. Hadımköy Spor Kulübü ve Büyükçekmece Spor Kulübü başkanlıklarını üstlenen Selim, aynı zamanda Hadımköy Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) üyesi. Selim, doğup büyüdüğü Kaynarca ilçesinde dört okul yaptırarak eğitime destek oldu. Ayrıca kendi okulları dışında birçok eğitim kurumuna da yardım etti. Doğduğu köydeki camiyi ve ikamet ettiği yerdeki camiyi kendi imkanlarıyla inşa ettiren Selim, birçok sosyal yardımlaşma vakfı ve derneğine de katkıda bulundu.

Seyfettin Selim, Türk kültürünün en önemli unsurlarından biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne de büyük ilgi gösterdi. 2008-2013 yılları arasında beş yıl üst üste Kırkpınar ağalığı yapan Selim, ebedi altın kemer sahibi oldu. 2014 yılında da Kırkpınar ağalığını kazanan Selim, 2023 yılında yapılacak olan güreşlerin ağalığı için de aday oldu. Seyfettin Selim, bugün Edirne’de düzenlenen ihalede 22 milyon 500 bin lira teklif vererek, gelecek yıl yapılacak olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin de ağası olmaya hak kazandı. Selim, bu teklifiyle Kırkpınar tarihinde en yüksek bedeli veren ağa oldu. Seyfettin Selim, ihale sonrasında yaptığı açıklamada, “Kırkpınar’a ağalık yapacak kişinin güreşi ve Kırkpınar’ı sevmesi gerekir. Ben de bu sevgiyi taşıyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Kırkpınar’ın ağası olmak benim için büyük bir onur ve gurur. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

Sizler için bizlerde 662 Kırkpınar ağası kim oldu? Kırkpınar güreş ağası Seyfettin Selim kimdir? Serveti? Arabası? Seyfettin Selim ne is yapıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page