Adnan Beker kimdir, nerelidir? Ne iş yapar? Ailesi? Adnan Beker özgeçmiş

17.10.2023
A+
A-
Adnan Beker kimdir, nerelidir? Ne iş yapar? Ailesi? Adnan Beker özgeçmiş

Adnan Beker kimdir, nerelidir? Ne iş yapar? Ailesi? Adnan Beker özgeçmiş Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Adnan Beker kimdir, nerelidir? Ne iş yapar? Ailesi? Adnan Beker özgeçmişX sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Adnan Beker, 16 Şubat 1964’te Yozgat’ta doğdu. Baba adı Çelebi, anne adı Döndü’dür. İlk ve orta öğrenimini Ankara Solfasol’da, lise eğitimini Aydınlıkevler Lisesi’nde tamamladı.

Genç yaşta ticarete atılan Beker; petrol, inşaat ve enerji sektörlerinde faaliyet gösterdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği; çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu.

2009 Yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Pursaklar Belediye Başkan Adayı oldu. 2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti Çankaya Belediye Meclis Üyesi seçildi ve dört yıl Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İYİ Parti Grup Başkanvekilliği yaptı. 28 Dönemde Ankara Milletvekili seçildi, Kamu İktisadi Teşebbüsleri komisyonu üyesidir. Beker, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Adnan Beker kimdir, nerelidir? Ne iş yapar? Ailesi? Adnan Beker özgeçmiş sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page