Ahmet Yozgatlıgil kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir?

22.06.2023
A+
A-
Ahmet Yozgatlıgil kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir?

Ahmet Yozgatlıgil, hayatı, biyografisi? Ahmet Yozgatlıgil kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ahmet Yozgatlıgil, hayatı, biyografisi? Ahmet Yozgatlıgil kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil 1975 yılında Boğazlıyan’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Yozgatlıgil, doktorasını enerji alanında Amerika Birleşik Devletleri Drexel Üniversitesinde 2005 yılında tamamladı.

2 yıl süreyle University of Maryland’de ve NIST (National Institute of Standards and Technology)’de doktora sonrası araştırmalarını gerçekleştirdikten sonra 2007 yılında Türkiye’ye dönerek ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyeliği görevine başladı.

2014 yılında doçent, 2019 yılında Profesör unvanını aldı. Amerika Birleşik Devletlerinde NASA Glenn Research Center, NIST ve Argonne National Laboratory, Japonya’da JAMIC (Japan Microgravity Center) ve Fransa’da CNRS’de misafir araştırmacı olarak motor teknolojileri ve yanma konusunda çalışmalar geçekleştirdi. Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, ODTÜ’de araştırma, inovasyon ve uluslararasılaşmadan sorumlu Rektör Yardımcılığı görevini yürüttü. 2020 Nisan ayından itibaren TÜBİTAK Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Sizler için bizlerde Ahmet Yozgatlıgil, hayatı, biyografisi? Ahmet Yozgatlıgil kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page