Akif Cagatay Kilic kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir?

06.06.2023
A+
A-
Akif Cagatay Kilic kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir?

Akif Çağatay Kılıç kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Akif Çağatay Kılıç’ın Kariyeri Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Akif Çağatay Kılıç kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Akif Çağatay Kılıç’ın Kariyeri sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Akif Çağatay Kılıç 1976 yılında Almanya / Siegen’de dünyaya geldi. Akif Çağatay Kılıç lise eğitimini İstanbul Alman Lisesinde, lisans eğitimini ise İngiltere Hertfordshire Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Ekonomi Bölümünde tamamladı.

AK Parti’de Genel Başkan Danışmanlığı, Başbakan Müşavirliği ve Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 24, 25 ve 26. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği ve Dışişleri Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 61. Hükûmette Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirildi.

62, 63, 64 ve 65. Hükûmetlerde de bu görevini sürdürdü. 27. Dönem Türk-Alman Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olan Kılıç, 1. Yasama döneminde Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Delegasyon Başkanlığı görevini sürdürmüş daha sonra 2. Yasama döneminde Dışişleri Komisyonu Başkanı olarak seçilmiştir .

Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sizler için bizlerde Akif Çağatay Kılıç kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Akif Çağatay Kılıç’ın Kariyeri sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page