Akman Karakülah kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu?

08.06.2023
A+
A-
Akman Karakülah kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu?

Akman Karakülah kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Akman Karakülah kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Akman Karakülah tanınmış bir iş adamıdır. Kendisi Babacan Kauçuk ve Yedek Parça Sanayi Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Kendisi bir röportajında şöyle söylemiştir. Yaklaşık 52 yıllık sanayiciyim. Kauçuğu OSTİM’e 32’nci yılımızda getirdik. Makine, hidrolik grubu, kauçuk yedek parça üreten şirketimiz var. Yaklaşık 70 kişi istihdam ediyoruz. Yenikent’e bir fabrika yaptık, altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra buraya taşınacağız. Ben ASO’da üçüncü dönem Meclis’te görev yapıyorum.

Sizler için bizlerde Akman Karakülah kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Çocuğu? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Akman Karakülah kimdir?

1952 yılında Çankırı’nın Şabanözü kasabasına bağlı Özbek Köyü’nde doğdu. İlköğretimini köyde tamamladıktan sonra 12 yaşında Ankara’ya gelerek Yeni Sanayi’de oto elektrikçisinde çırak olarak çalışmaya başladı. İşi öğrendikten sonra girişimci ruhunun verdiği cesaretle kendine ait bir işyeri açtı, çıraklık dahil yaklaşık on yıl oto elektrikçiliği iş hayatından sonra 1974 yılında iş değişikliğine karar vererek 5 yıl gıda toptancılığı yaptı.

1980 yılında Almanya’ya gitti ve muhtelif işlerde çalıştı. 3 yıl süren Almanya deneyimi, onun iş hayatına ve girişimcilik bakış açısına önemli değerler kattı. 1983 yılında yurtdışından dönen Karakülah, hat plakalı bir dolmuş alarak kişiliğine ve yeteneklerine uygun iş arayışını farklı girişimler ile deneyimlemeye devam etti.

Babacan Kauçuk, 1986 yılında OSTİM Organize Sanayi Bölgesinde, hidrolik sızdırmazlık ürünleriyle birlikte kauçuk yedek parça satışı yapmak üzere kuruldu. 1997 yılında iş ve inşaat makinaları kauçuk yedek parça üretimine, 2004 yılında ağır iş makinaları ve hidrolik kaya kırıcı yedek parçaları, 2010 yılında poliüretan, 2011 yılında Rollform, 2016 yılında Türkiye’de ilk defa kauçuk şevron yaylarını yerlileştirerek raylı sistem şevron üretimine ve 2021 yılında fitil üretimine başladı. Kendi bünyesinde hidrolik pnömatik mühendislik tasarım şirketi ve kauçuk test laboratuvarlarını kurarak müşteri memnuniyeti, kalite, Ar-Ge, inovasyon ve güvene büyük önem veren Babacan, bugün sektörde aranan ve 65 ülkeye ihracat yapan önemli bir firma haline geldi.

You cannot copy content of this page